Potrzebuję 2 wypracowań na przynajmniej 2 strony z zeszytu. Będe bardzo wdzięczny. Oczywiście za najleprzy dam maks.
Tematy:
1."Przyjrzyj się różnym obliczom nędzy i bogactwa. Na pewno w swoim otoczeniu oraz w mediach znajdziesz je. Opisz kilka przykładów i zastanów się w swojej pracy, jak można pomóc potrzebującym. Czy Ty sam masz wpływ na taką sytuację??
2. Napisz pracę o miłosierdziu we współczesnym świecie. Podaj przykłady miłosiernych zachowań ze współczesności.

Pliz o Pomoc !! Pilne!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T23:24:48+01:00
Odwieczny dylemat, żyć w nędzy czy w bogactwie. Chyba każdy z nas wolałby to drugie wyjście. Ale czy można być bogatym i szczęśliwym? Czy można osiągnąć pełnie szczęścia żyjąc w nędzy? Na ten temat istnieje tyle teorii, ile ludzi na świecie. Każdy inaczej patrzy na bogactwo. Jedni uważają że najważniejsze jest szczęście, zdrowie, rodzina. Inni patrzą na to w inny sposób. W naszym codziennym życiu, wielokrotnie możemy się spotkać z obrazami ubóstwa i nędzy. Jednak nie należy pogardzać takimi osobami. Myślę, że w jakiś sposób może nie wielki każdy z nas jest w stanie udzielić pomocy takim osobom. Niekiedy trudna sytuacja sprawia że naszym domem staje się ulica. Pomocy może udzielić każdy. Nie powinniśmy być obojętni na ludzką krzywdę. Przechodząc obok osoby, która np. żebrze na ulicy, możemy wspomóc ją kupując jej kawałek chleba. Zbliża się okres zimowy, w mediach aż huczy od osób które nie mają schronienia na zimę. Przytułki dla bezdomnych i jadłodalnie są przepełnione. Nieraz dochodzi do tragedii-słyszymy że ktoś zamarzł pod wpływem niskiej temperatury. Przeciwieństwem ubóstwa jest bogactwo. Ale czy do pełni szczęścia potrzebujemy tych wszystkich wygód. Ci bogaci mogą pozwolić sobie na wszystko, wspaniałe domy, służba, limuzyna, a ci biedniejsi modlą się o swój los każdego dnia. Więc jaka jest sprawiedliwość ? Nie mamy wpływu na to co zgotuje nam los. Bez względu na wszystko powinniśmy się wspierać, ponieważ jesteśmy jedną wielką rodziną.

Miłosierdzie- pojęcie znane chyba każdemu człowiekowi. Ale czy znamy prawdziwe znaczenie tego słowa? Czy naprawdę je rozumiemy? W dzisiejszym społeczeństwie wiele się słyszy na temat pomocy innym. Tak naprawdę chyba nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji jakie może przynieść obojętność na ludzką krzywdę. Najlepszym przykładem miłosierdzia jest przypowieść biblijna "o miłosiernym samarytaninie" . Pokazuje ona jak człowiek może być okrutny wobec swojego bliźniego. Jedynym ratunkiem dla konającego mężczyzny był samarytanin, który udzielił mu pomocy. W codziennym życiu możemy również zauważyć przypadki niereagowania na zło i ból. Ale są też ludzie o dobrym sercu, którzy okazują współczucie i potrafią poświecić się dla innych.