Jako reporter gazety szkolnej na podstawie wiersza Ignacego Krasickiego "Dzieci i żaby" zredaguj krótką notatkę prasową o zachowaniu chłopców nad jeziorem Napisz jej tytuł.


treść wiersza:
Koło jeziora
Z wieczora
Chłopcy wkoło biegały
I na żaby czuwały.
Skoro która wypływała,
Kamieniem w łeb dostawała.
Jedna z nich, śmielszej natury,
Wystawiwszy łeb do góry,
Rzekła:"Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie!
Dla was to jest igraszką, nam idzie o życie".


Proszę o pomoc potrzebne na jutro!!!!!!!!!!

3

Odpowiedzi

2009-12-17T18:59:06+01:00
,,Atak na żaby''

Wczoraj wieczorem dwóch chłopców z naszej szkoły będąc nad jeziorem bawiło się, ale w nie odpowiedni sposób. Obserwowali żaby. Gdy jedna z nich wypłynęła oni zaczęli rzucać w nią kamieniami. Jedna z żab rozgniewała się i wyłoniwszy głowę powiedziała im, że źle się bawią. Dla chłopców była to tylko zabawa, a biedne żaby mogą przez to nie przeżyć. Piszę to, ponieważ nie pokoi mnie takie zachowanie. Chciałbym/chciałabym aby nie dochodziło do podobnych sytuacji, więc proszę, abyście i wy niczego podobnego nie robili.

Pozdrawiam.
<tu wpisz swoje imie>

mam nadzieje że pomogłam
Pzdr ;]

Te wyżej zgłosiłam jako spam, bo to nie żadna odpowiedź . ;))
7 4 7
2009-12-17T19:01:12+01:00
Tytuł: "Nie bawisz się, nie żyjesz"
Kilka dni temu między Rudą Śląską i Zabrzem nad jeziorem ''chłopcy"mieli zabawę i rzucali kamieniami w zabę pod ochroną,jednej odpadła noga,kamienie wlecialy pod wodę do kijanek [jajeczek żab].Dzieci nie wiedzą żę niektóre żaby mają chorobę Chytridiomycoisis [groźna choroba].Jedna żaba w obronie drugiej i "powiedziala" dziecia ze sie bardzo zle i nieodpowiednie i w nieodpowiednim miejscu bawią i że przez nich mogą zginąc,bardzo sie zle zachowali.Chłopcy jak najszybciej odeszli z tamtego miejsca i nigdy do jego nie wrócili..
Niewiem czy dobrze ale dalam ci prawidlowy przyklad;> ;]
Jak żle to Sory:)Ale mysle ze czesc jest dobrze.;))
3 2 3
2009-12-17T20:51:52+01:00
Wieczorem biegający wokoł jeziora chłopcy czuwali na żaby. Gdy tylko jakaś wypłynęła, rzucali w jej głowę kamieniem. Jedna żaba wystawiwszy głowę powiedziała, żeby przestali, ponieważ źle się bawią, dla nich to jest tylko zabawa, a żaby mogą przy tym zginąć.
Tytuł: Pouczenie żaby
2 3 2