Odpowiedzi

2009-12-27T19:38:44+01:00
ANGLIa 26.2008

drogi duchu:
pisze do cb ten list poniewz dzikuje za wizyte i za to ze dzieki tobie uswswiadomiłem sobie co jest w zyciu najwazniejsze.
w tracie swojej podrózy pokazales i to co się wydarzyło za mojej młodoscci.Okazało się, że w dzieciństwie byłem nieszczęśliwym chłopcem chociaz tego nie doznałem.nie miałem kolegów. Ojciec wygonił mnie z domu.bylem nieszczeliwy.nigdy nie zaznałem szczesciai radosci.pokazałes mi jak spędzał Wigilię Bob Cratchit i ciężko chory syn Timi, który mógł nie dożyć następnych świąt Bożego narodzenia.zrozumiałem że byłem bardzo złym pracodawcą i powinienem zmienić swoje postępowanie i zacząć życie od początku. gdy zobaczyłem ich zycie zrobiło mi sie bardzo przykro i głupio, że nie wiedziałem nic o jego rodzinie i o chorobie dziecka, poczułem skruchę, takie właśnie uczucia wywołaes na mnie Duchu.
teraz wiem ze nienawidziłem swiat przez moje dzicinstwo i robiłem złe rzeczy dla mojego pracodwcy zeby pokazac jak ja cierpiałem.dziekuje Ci bardzo i obiecuje ze sie zmienie na zawsze i na dobre.
ebenezer srooge

mysle ze pomogłam;]jak sie podoba daj najlepsza odpowiedz:]pozdrawiam;
=]
2009-12-27T21:28:30+01:00
Drogi Duchu Teraźniejszości!
Na samym początku mojego listu chciałbym szczerze podziękować za to, że uświadomiłeś mi, co w życiu najważniejsze. Od tego czasu zaczynam dostrzegać, że pieniądze to nie wszystko, ponieważ są w życiu rzeczy i wartości, które są cenniejsze od każdej rzeczy materialnej. Pokazałeś mi, jak bardzo byłem zapatrzony w swoje pieniądze i nieczuły na ludzkie cierpienie. Od tego czasu staram się być lepszym człowiekiem i kieruję się przysłowiem "To nie skarb jest przyjacielem, lecz przyjaciel skarbem". Pozdrawiam

Ebenezer Scrooge =)

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam i liczę na najlepszą(jeśli Ci się podoba) :]
2009-12-27T21:42:02+01:00
Drogi Duchu Przeszłości

Nie wiem czy ten list w ogóle do Ciebie dotrze, jednak mam potrzebę skontaktowania sie z Tobą. Na pewno jesteś ciekawy, dlaczego piszę. Mimo tego, że oprócz Ciebie, odwiedziło mnie jeszcze dwóch innych duchów, ty najbardziej wpłynąłeś na moją zmianę. Uświadomiłeś mi, że bycie dobrym, szlachetnym człowiekiem nic nie kosztuje. Pokazałeś mi, że kiedyś, będąc kochającym, pomagającym człowiekiem wszyscy byli ze mną, kochali mnie. Stając się złym i podłym-odwrócili się ode mnie. Dzięki Tobie, zobaczyłem, że święta to czas miłości i spokoju, że warto spędzać je z rodziną. Gdyby nie Ty, nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek dokonał bym takiej zmiany w swoim życiu. Dziękuję. Byłem złym, skąpym starcem, a Ty naprowadziłeś mnie na właściwą drogę. Drogę, w której moje serce zaczyna bić na nowo. Gdyby nie Ty, dalej tkwiłbym samotnie w swoim mieszkaniu, wszyscy by mnie unikali, baliby się do mnie zbliżyć. Z twoją pomocą otworzyłem się na świat, zdobyłem sympatię wielu ludzi a przede wszystkim-rodziny. Nie wiem, w jaki sposób mam wyrazić swą nieopisaną wdzięczność. DZIĘKUJĘ!

Wdzięczny do końca życia-Ebenezer.