Mam mały problem potrzebuję informacji na temat Świętej Anety lub Błogosławionej. Możliwe że taka nie istnieje to chciałabym przynajmniej informacje na temat patronki Anet. Jest to bardzo pilne, wolałabym żeby nie było to skopiowane byle co z internetu bo wiem co w internecie jest bo już dużo stron przejrzałam. Bezsensowne odpowiedzi zgłaszam tak samo jak odpowiedzi typu "Nie ma takiej świętej, patronki..." itd. Daje najlepsze bardzo proszę o pomoc!!! Z góry dziękuje

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-18T22:23:31+01:00
Świętej Anety nie ma.Ale za to jest św.Anna, która jest patronką twojego imienia.

Pochodzenie i znaczenie imienia Imię Aneta pochodzi od francuskiego zdrobnienia imienia Anna (Annette) pochodzenia hebrajskiego, od słowa channah (wdzięk, łaska).
Charakterystyka imienia Aneta to kobieta niezwykle oddana mężowi, dzieciom i całemu domowi. Nie stawia towarzystwa na pierwszym miejscu, lecz również nie odstawia go na dalszy plan. Aneta wrażliwa jest na wszelkie walory estetyczne, lubi spokój, zgodę i harmonię we własnym otoczeniu. Potrafi postępować jak dyplomata, choć zdarza się, że negocjacje nie kończą się pomyślnie.
Odmiany i zdrobnienia Anecia, Anetka, Ania, Anka
Imieniny 16 czerwca, 17 lipca
Patron brak
Kolor i liczba Niebieski, 7
Formy obcojęzyczne Anetta, Anna, Anne
Powiedzonka Aneta - urocza kobieta, wesoła, rozmowna, w miłości cudowna.
;) Przykro mi że nie ma twojego patrona..