Odpowiedzi

2009-12-17T18:54:26+01:00
Gdy ktoś zna mój "adres" na Skype, czy w komunikatorze AIM ze zdziwieniem zauważa, że jest nim "nietolerancyjny". Odkryłem bowiem już dość dawno, że jest to jedyna postawa, jaką powinien mieć każdy chrześcijanin. Każdy logicznie myślący człowiek.

Zanim zostanę tu odsądzony od czci i wiary i zanim zostaną mi przypomniane wyprawy krzyżowe, inkwizycja i palenie czarownic, (o czym zresztą pisałem częściowo w innym miejscu ), muszę coś wyjaśnić. To, że jestem nietolerancyjny, nie musi oznaczać, że gonię z obnażonym mieczem i obłędem w oczach, gotów ścinać głowy wszystkim, którzy mają odmienne poglądy od moich. Co więcej, ponieważ ja nie toleruję przemocy, to zarzut, że będąc nietolerancyjny przemoc pochwalam jest logicznie sprzeczny. Jest bez sensu. Jak cała ta tolerancja.

Myślę, że nadszedł czas na uściślenie definicji. Co ja rozumiem przez tolerancję. I czym jest wg mnie akceptacja. I konformizm. I logiczne myślenie.
1 1 1
2009-12-17T20:49:21+01:00
Jezus jest Synem Bożym ,którego celem było, jest i będzie nauczanie prawd wiary Chrześcijańskiej. Chrystus mówi jak żyć ,aby trafić do Królestwa Niebieskiego. Jest to znak o tym ,że aby trafić do Nieba należy przestrzegać Dekalogu, modlić się, głosić prawdę zawartą w Ewangelii ,oraz korzystać z Sakramentów Świętych. Mesjasz przychodzi na Ziemię ,aby nauczać, uzdrawiać i dawać świadectwo jak bardzo Bóg Ojciec Niebieski nas kocha. Chodził po Ziemi i uzdrawiał i wskrzeszał ,po to aby pokazać jak bardzo nas kocha. Umarł za nas na Krzyżu w mękach - i to z własnej woli! Zbawiciel przychodzi z nauką ,naucza nas jak rozróżniać dobro od zła, jak wybaczać i jak żyć. Chce naprowadzić nas na dobrą drogę do zbawienia!
---------------
Pozdrawiam
2 5 2