Czy aby sprzeciwić się współczesnej kulturze konsumpcyjnej należy zrezygnować z niektórych zwyczajów np. choinki , prezentów ? W jaki sposób sprzeciwiłbyś się współczesnej kulturze konsumpcyjnej ?

Proszę o odpowiedź na te pytania na minimum 1 stronę zeszytu .

2

Odpowiedzi

2009-12-17T19:05:45+01:00
Moim zdaniem nie musimy się sprzeciwstawiać współczesnej kulturze. ale jeżeli nadchodzi już taka potrzeba to kulturze konsumpcyjnej możemy sprzeciwstawić się prosto i jasno. otóż nie musimy jeść 10 x chipsów, dziesiątki czekolad i miliony batoników bądź cukierków. możemy inaczej walczyć z małym głodem. zjedzenie jabłka, mandarynki, banana. owoce i warzywa powinny mieć nasze podstawowe miejsce w menu. zamiast opychać się tzw chemią możemy zjeść kawałek szarlotki lub czegoś pożywniejszego. nie dajmy się reklamom produtków niezdrowych!
2009-12-17T20:04:08+01:00
Tak zrezygnowałabym z prezentów, ponieważ wydeje na nie zbyt dużo pieniędzy i nie trzeba wydawac tyle pieniędzy na różne niepotrzebne rzeczy które po tygodniu i tak się nam znudzą i jej wyrzucimy.Przez takie nierozważne wydawanie pieniędzy powstaje kryzys w państwie.