Odpowiedzi

2009-12-17T19:23:55+01:00
Bohaterem mojej charakterystyki jest Jurand ze Spychowa. Jest on jednym z bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza pt. Krzyżacy. Miał żonę i córkę, lecz żona umarła ze strach w czasie najazdu Krzyżaków. Córkę Danusię oddał na wychowanie Annie Danucie.
Jurand miał dziobatą twarz, jedno oka barwy żelaza, płowe wąsy i włosy. Swój oczodół zakrywał czarną przepaską. Był dobrze zbudowany, a także wysoki, czym wzbudzał postrach u ludzi. Po śmierci żony z uporem zabijał Krzyżaków tu ukazuje się jego cecha czyli mściwość. Przez jego zawziętość rycerze myśleli, że opętał go szatan.
Jurand był honorowy, ponieważ przestrzegał kodeksu rycerskiego. To człowiek waleczny, który wzbudzał strach w przeciwnikach, a także odważny. Nie bał się walczyć z Krzyżakami.
Jego córka Danusia była dla niego najważniejsza na całym świecie, bardzo przypominała mu jego żonę, a ten widok rozdzierał mu serce.
W niewoli został okaleczony. Odcięto mu język, prawą rękę oraz wypalono jego jedyne oko. Po zranieniu stał się mizerny, zamiast oczu miał dwie czerwone jamy. Miał brode do pasa, długie i siwe włosy. Wychudł i wynędzniał, wyglądał jakżebrak. Po powrocie do domu stał się zupełnie inny. Był bardzo zmęczony życiem. Stał się także lepszy z charakteru był milszy i spokojniejszy dla wszystkich. Przy życiu jednak wciąż utrzymywała go myśl o córce. Niedługo potem schwytali oprawcę Zygfryda. Jurand wybaczył mu czyna jakie jemu uczynił i został uznany z aświętego za życia. Po pewnym czasie umarła Danusia, więc bohater nie miał już dla kogo żyć i także zmarł.
Według mnie, choć ta postać jest wymyślona przez autora książki, można pomyśleć, że Jurand żył naprawdę. Dażę go wielkim szacunkiem, ponieważ teraz wiem, że można wybaczyć nawet największemy wrogowi.
_________

DON'T COPY!
Dostałam za to 50 pkt. od prowadzącego. I czwórę od pani od polaka ;-)
Tylko weś się na tym charakteryzuj i pisz inaczej.
Nie tak jak ja mam! Ja nad tym siedziałam wieki! ;D
2009-12-17T19:26:07+01:00
Jurand był właścicielem spychhowa,nieznosił krzyżaków.Juran był rycerzembył bardzo odważny i grozny gdy ludzie patrzyli sie na jego oczy to bali się
dla znajomych był łagodny i mily lubił pomagac swoim bliskim
rozpieszcal swoją corke i poswiencił by dla niej nawed swoje zycvie gdzy tak bardzo ją kochal bo to byla jego jedyna corka.Zawsze był człowiekiem honoru. Jurand ze Spychowa jest ciekawą postacią, zadziwia walecznością.
chcesz więcej
?"???
z reką mna sercu nie kopiowane
rozpieszczał swoją córkę to troszkę za dużo powiedziane ;)
ale bez wontplipości bardzo ją kochał