" czy święta bożego narodzenia są dla Ciebie formalnością?" z którj wynikło że 70% uczniów szkoły nie traktuje świąt jako formalność, zaś 30% uważa że święta to tylko rutyna. Odwołując się do wyników Ankiety napisz artykuł.

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-17T19:16:39+01:00
Eee nie jestem w tym dobra ale sprobuje ;**

To niebywale ze uczniowie traktuja swieta jako rutyne.To powinno byc dla nich czyms waznym bo swieta sa oderwaniem sie od codziennosci , spedzeniem czasu z rodzina.Powinnismy zrobic jak najwiecej aby dzieci polubily bardziej swieta.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T19:18:23+01:00
Z przeprowadzonej wśród uczniów ankiety wynika, ze aż 30% z nich uważa, że święta Bożego Narodzenia sa tylko formalnościa. Ratuje nas jednak 70%, które sadzi, ze Boże Narodzenie to także coś więcej.
Kilkanaście lat temu, ludzie zasiadając w Wigilie do zastawionego stołu, nie mysleli tylko o prezentach. Nie było tylu świątecznych ozdób na ulicach, sklepach i szkołach. Przede wszystkim liczyła się świąteczna atmosfera i czas spędzony wspólnie. Miło siedziało się przy stole, zajadajac świąteczne potrawy, które gospodyni domu robiła wiele dni.
Dziś Wigilia wygląda nieco inaczej. Wyczekujemy jej głównie ze względu na czas wolny od nauki, pracy i przede wszystkich ze względu na prezenty. Nie ma tylu potraw, samodzielnych ozdób choinkowych itym podobnych. Często kłócimy się nawet w tym dniu.
Świąt Bozego Narodzenia nie obchodzimy z myślą, ze to własnie wtedy rodzi sie Jezus Chrystus. Obchodzimy, bo tak jest napisane w kalendarzu i tak pokazuje nam Biblia. Ale co z ta magią?!