Czy aby sprzeciwić się współczesnej kulturze konsumpcyjnej (w czasie świąt Bożego Narodzenia )należy zrezygnować z niektórych zwyczajów np. choinki , prezentów ? W jaki sposób sprzeciwiłbyś się współczesnej kulturze konsumpcyjnej w czasie Bożego Narodzenia ?

Proszę o odpowiedzi na minimum 1 stronę zeszytu :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T21:05:59+01:00
Aby sprzeciwić się takiej kulturze, zaproponowałabym , że zamiast siedzieć przy stole, zagramy w coś lub pójdziemy na zimowy spacer po mieście lub lasach, jeżeli mieszkam na wsi. Uważam, że jest to smutne, że coraz więcej czasu spędzamy przy stole, niż z rodziną i przyjaciółmi. jest to, według mnie, nieodpowiednie i powinno być niedopuszaczalne w kochających się rodzinach. Jeżeli rodzina się szanuje, powinna spędzać czas ze sobą razem, a nie osobno, każdy w innym pokoju lub przy stole. Poza tym, jedzenie to ogromne koszty i wysłek dla pani domu, która po świętach ma dość wszystkiego i chciałaby najchętniej wyjechać na wakacje.
Jednakże nie należy rezygnować z takich zwyczajów jak choinka i prezenty, pozieważ nie mają one z kulturą konsumpcyjną nic wspólnego, ponieważ dają rodość, a nie powodują, że święta są nijakie , a my tyjemy... Właśnie one nadają świętom Bożego narodzenia tego uroku, nie całego, oczywiście, ale jednak... Nie wyobrażam sobie świąt bez tradycji, wśród których się wychowałam.