Boże Narodzenie

Czy aby sprzeciwić się współczesnej kulturze konsumpcyjnej Bożego Narodzenia należy zrezygnować z niektórych zwyczajów np. choinki , prezentów ? W jaki sposób sprzeciwiłbyś się współczesnej kulturze konsumpcyjnej Bożego Narodzenia ?

Proszę o odpowiedź na te pytania na minimum 1 stronę zeszytu

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T20:40:21+01:00
Według mnie nie trzeba rezygnować ze starych zwyczajów. Jest to przeciez tradycja, a tradycje niechętnie się zmienia. Tym bardziej - co ma do tego choinka? Pod choinką leżą prezenty, a nie jedzenie. Dlatego myślę, że choinka powinna pozostać w naszych domach jeszcze długo po świętach, a przynajniej tydzeń. Podobnie prezenty nie są jakimś zagrożeniem czy czymś tego rodzaju. Prezenty są równie fajną tradycja bożonarodzeniową, jak choinka, ale chyba prezenty lepsze, bo to z nich się cieszymy najbardziej.
Obecnej kulturze konsumpcyjnej sprzeciwiłabym się tak - nie jemy zbyt dużo, bo nie od tego są święta, to czas przebywania z rodzina, chodzenia do kościoła, a nie obżerania się słodkościami i pierogami. Zamiast siedzenia przy stole będzie spacer, zabawa , gry planszowe, może rozmowa... Nie tylko i wyłącznie jedzenie... Bo właśnie takich świąt nie lubię.

Pomogłam? Mam nadzieję... Jak napiszesz ręcznie to zajmie ci 1 stronę.I rób akapity xD