Władze gminy zadecydowały o sprzedaży małego obiektu sportowego, na który ty z kolegami chodzicie grać w piłkę.Na jego miejsce ma powstać duża ferma drobiowa.Wójt przekonuje że nowa inwestycja bedzie finansowo korzystna dla gminy , bo firma bedzie płacić podatki. Napisz list protestacyjny do wójta i spróbuj przekonć go zenie jest to dobra decyzja dla gminy. tak na ok 150 słów ;)
List powinien zawierać :
1.Adres Nadawcy
2.Datę napisania pisma miejscowość,w której pismo zostało napisane
3. Imię i nazwisko oraz funkcję osoby do której piszesz.
4. Argumenty
5.podpis

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-18T00:20:28+01:00
Bojków, 16.12.2009 r.


Dawid Kowalski
ul. Kwiatowa 13
44-150 Bojków

P. Adam Nowak
Wójt Gminy Bojków
ul. Rybna 1
44-150 Bojków


Szanowny Panie Wójcie,
piszę list w sprawie nie dającej mi spokoju, a mianowicie chodzi mi o zastąpienie obiektu sportowego dużą fermą drobiową.
Nie zgadzam się z Pańskim podejściem do sprawy, gdyż dany obiekt sportowy jest miejscem zabaw dzieci i młodzieży, gdyż po jego likwidacja młodzież straci swoje zainteresowania co może spowodować, że zaczną się rozboje i zwiększy się liczba sklepów sprzedających alkohol nieletnim.
Jako drugi argument pragnę zaprezentować Panu możliwość zarobku na rekreacji. Obiekt ten służy młodzieży w celach rekreacyjnych, gdyby Szanowny Pan Wójt postarał się o dotację z Unii Europejskiej i ulepszył obiekt a także go wyremontował to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie on przynosił zyski nie mniejsze niż planowana inwestycja fermy drobiowej.
Mam bardzo dużą nadzieję iż moje argumenty trafiły do Pana i mimo wszystko nadal obiekt sportowy będzie istniał.


Z wyrazami szacunku,
Dawid Kowalski