Odpowiedzi

2009-12-17T20:41:17+01:00
Ebenezer Scrooge- był człowiekiem w podeszłym wieku: chudym, siwym. Miał sztywną postawę i wiecznie zaciśnięte, sine wargi.

Wobec innych ludzi był- nieprzyjazny, chłodny, oschły, zgorzkniały, skąpy, chciwy, chytry, łapczywy, uparty a także nieszlachetny.

Jego mottem życiowym było: „Aby żyć obok ludzi, aby nikt nie wchodził mu w drogę”
2009-12-17T20:41:16+01:00
Ebenezer Scrooge jest głównym bohaterem książki napisanej przez Karola Dickensa pt.” Opowieść wigilijna”.Był człowiekiem skąpym, zimnym i nieprzejmującym się losem biednych i potrzebujących. Ebenezer był człowiekiem, który na pierwszy rzut oka samym wyglądem zewnętrznym działa odstraszająco na ludzi. Miał ostre rysy twarzy i długi nos. Na policzkach widoczne były głębokie bruzdy. Wąskie, zaciśnięte wargi miały siny odcień. Rzadko na nich gościł uśmiech. Scrooge miał długi haczykowaty nos oraz pomarszczoną skórę. Zaczerwienione powieki otaczały świdrujące oczy o lodowatym spojrzeniu. Ostre rysy twarzy zastygnięte w grymasie złości przypominały rzeźbę wykutą z kamienia przez nie wytrawnego rzeźbiarza. Był chudy, wysoki, lekko zagarbiony i wzbudzał strach w mieszkańcach Londynu, gdzie mieszkał i pracował.