Dokoncz zdanie i zaznasz prawidłowa odp
do życia w gorącym klimacie najlepiej przystosowana jest roslina............,gdyz jej intensywnosc fotosyntezy :
1) jest duzo w wysokiej temperaturze
2)wzrasta w miare spadku temperatury
3) jest niezalezna od temperatury
4) znacznie sie zmniejsza w bardzo wysokiej i bardzo niskiej temp.

2

Odpowiedzi

2009-12-17T20:46:59+01:00
Sorki pierwsze nie mam a drugie to mysle

fotosyntezy :
2)

mam na dzieje ze pomoglam. ;* pzdr.
2009-12-17T20:52:05+01:00
Do życia w gorącym klimacie najlepiej przystosowany jest KAKTUS(z rodziny sukulentów) ,gdyz jej intensywnosc fotosyntezy :
1) jest duzo w wysokiej temperaturze
2)wzrasta w miare spadku temperatury
3) jest niezalezna od temperatury (POPRAWNA)
4) znacznie sie zmniejsza w bardzo wysokiej i bardzo niskiej temp."Sukulenty są grupą roślin przystosowanych do życia w warunkach, gdzie niewiele gatunków jest w stanie przetrwać. Nie tylko mogą wytrzymywać długotrwałe okresy suszy, ale także potrafią znieść wysokie i niskie temperatury; niektóre rosną na obszarach, gdzie temperatura dochodzi do 40ºC.

Przedstawicielem tej grupy są kaktusy. Większość z nich rośnie w suchych, pustynnych rejonach. Są to rośliny charakterystyczne dla pustyń Nowego Świata. Inne sukulenty można znaleźć wszędzie na kuli ziemskiej. Kaktusy i inne sukulenty wykorzystują swoje zapasy wody do fotosyntezy i innych niezbędnych dla życia procesów. Kiedy tempo pobierania wody z gleby jest tak niskie, że ma ujemny wpływ na fotosyntezę, sukulenty pobierają wodę ze specjalnej tkanki magazynującej. W łodydze kaktusa może być gromadzona duża ilość wody, a niektóre gatunki mogą tracić nawet połowę swoich zapasów, zanim ujawnią się negatywne tego skutki. U wielu kaktusów liście są zredukowane do postaci kolców, co obniża straty wody, a fotosyntezę przeprowadzają komórki zielonych łodyg."
1 4 1