Wyobraź sobie że wróciłeś do Polski po 20 latach spędzonych za oceanem.Jest rok 1784.Jedno z czasopism zleciło ci napisanie artykułu o tym, jak doszło do powstania Stanów Zjednoczonych.Pamiętaj że artykuł nie powinien być zbyt długi.Musisz zainteresować czytelnika tytułem, jasno przedstawić wydarzenia,ubarwić ją jakąś ciekawostką i zakończyć tekst wynikającym z niego wnioskiem.

Bardzo dużo punktów ! błagam napiszcie mi to ! przynajmniej jedna strona w zeszycie ! prosze napiszcie mi to ! daje duuuuużo punktów ! ; ** a jak ktos napisze ladną to dam jeszcze punkty bo musze to na jutro na ocene ! zeby mieć dobrą na półrocze. ;(

1

Odpowiedzi

2009-12-18T12:24:15+01:00
STANY ZJEDNOCZONE, BYĆ MOŻE NASZE NOWE OKNO NA ŚWIAT!!!

Do roku 1784 swoje życie spędziłam za oceanem, a dokładniej a Ameryce Środkowej w Meksyku. W Ameryce istnieje bardzo mało państw. Wiele terytoriów jest nieosiedlonych przez tubylczych mieszkańców. Dominują tam Indianie różnych plemion. W 5 lat przed moim wyjazdem ludzie zaczeli imigrować na tereny nieosiedlone. Zaczeto budowac nowe osady, które przeobrażały sie w miasta a nastepnie w wielkie miasta. Tak powstało miasto stany zjednoczone. w okolicach tego miasta były nowe miasta. W końcu było ich tak dużo żę wyodrębniło się nowe państwo, które wzieło swoją nazwę od pierwszego z miast "Stanów Zjednoczonych"
Dla Gazety Warszawskiej pisała .....
3 3 3