Cierpienia młodego Wertera
1osobowość Wertera (dokładnie opisać)
2jego stosunek do ludzi szczegolnie prostych ludzi
3stosunek do dzieci
4stosunek do uczestnictwa w życiu towarzyskim
5stosunek Wertera do samego siebie(to co czuje i myśli)
6stosunek do świata a szczególnie do rządzących nim praw
7stosunek do świata natury
8pojmowanie roli w zyciu człowieka
9jakie lektury czytał Werter i w jakich sytuacjach

Proszę podać argumenty z ksiażki, przytoczyć jakieś sytuacje.
Proszę także o mądre i rozsądne odpowiedzi gdyż głupoty i nie pełne będą zgłaszane jako spam. Można współpracować z internetem.
czekam na prace do godziny 6:30 późniejsze prace zgłaszam jako spam!

1

Odpowiedzi

2009-12-17T23:49:03+01:00
Werter jest osoba bardzo wrażliwą, sentymentalną postrzega świat przez pryzmat uczuć, marzeń i poezjii. Jest bardzo samotny, dlatego też pisze listy do swojego przyjaciela choć nigdy ich nie wysyła ponieważ on nie żyje.Opisuje w tych listach wydarzenia, które miały miejsce w jego życiu.
1) Ludzi prostych darzy ich szacunkiem i robią na nim ogormnie wrażenie doskonałym przykładem jest postac Lotty, która karmi młodsze rodzeństwo bochenkiem razowego chleba.To, że ludzie są mniej wykształceni albo biedniejsi nie oznacza,że są gorsi od innych.
2)Werter uwielbiał dzieci, lubił je obserwować, bawić sie z nimi i spędzać czas. Pdczas jego wypoczynku, obcowaniu z naturą był świadkiem wydarzenia, które wywarło na nim ogromne wrażenie a mianowicie obraz rodzeństwa gdzie starszy bardzo mocno tuli do siebie swojego mlodszego braciszka podczas tego widoku postanawia to uwiecznić i maluje zaobserwowane przez siebie zjawisko.
3) Werter został zaproszony na przyjęcie do Hrabiego C lecz po niedługim czasie musiał wyjść ponieważ zaproszeni goście byli bardzo zamożni z wyskich stanów szlacheckich nie chcieli się spoufalać z kimś takim jak Werter. Pannie B było bardzo przykro z tego powodu nie chciała, żeby wychodził ale nie mogla na to nic zaradzić.
4) Werter porównuje swoje, życie oraz wydarzenia mające w nim miejsce do powieści które czyta. W jednej z nich był motyw nieszczęśliwej miłości, gdzie młody mężczyzna zabija się z powodu nieodwzajemnionego uczucia ukochanej.
Z nim dzieje się tak samo ponieważ rodzi się tzw. trójkąt miłosny ponieważ Werter kocha Lottę ona zaś kocha Alberta a Albert Lottę. I koło się zamyka.
LOtta uważa Wertera za swojego przyjaciela kocha go na swój sposób jest powiernikiem jej sekretów.Podczas nieobecnosci Alberta bardzo dużo czasu spędzali razem, a Werer był stałym bywalcem w domu Komisarza S.

Werter czytał powieści Osjana oraz Homera.
Osjan przejał przewage nad Homerem.
Osjana czytał gdzy miał pustkę w sobie gdzy zjawiła sie albert wracając z podróży.
Homera, zaś czytał w czaise spotkań z Lottą, serce mu się radowało, w czasie ich spacerów spotkań, nakręcał się.