Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T22:58:11+01:00
Barok obejmował wszystkie przejawy działalności literackiej i artystycznej, a także filozofię i architekturę. Najważniejszymi cechami Baroku było: bogactwo środków, oryginalność, kontrast, ruch, emocjonalność, dynamika, znaczna rola kolorów... Barok wyrósł na gruncie renesansu i manieryzmu, we Włoszech, w II połowie XVI wieku. W zakresie formy barok dążył przede wszystkim do jak najsilniejszego oddziaływania na odbiorcę.
Twierdzenie: "Barok bardziej niz do rozumu odwolywal sie do uczuc i emocji odbiorców." nawiązuje do tego iż Barok (tak jak Renesans) odwoływał się do sfer człowieka bardziej filozoficznego oraz do uczuć, co jest mocno skontrastowane z poglądami Średniowiecznych przekonań. Myślę że w danym twierdzeniu chodziło o to że od Średniowiecznych czasów, Barok bardzo poszedł do przodu pod względem sfer życia człowieka a nie tylko jego twardego, ścisłego umysłu i nauki.


dzięki ^^
2009-12-17T23:03:28+01:00
Barok bardziej odwoływał się do uczuc odbiorcy, gdyż przedstaiwał przepych, który mienił się w oczach.Było tego bardzo dużo w jednym miejscu .W jednym momencie można było doświadczyc kilka odczuc na raz.Przedstawiał szczególnie charakteryzujące się złoto oraz złocone ozdoby m.i takie jak aniołki.Barok mniej trafiał do rozumu odbiorcy, ponieważ nie przedstawiał postaci historycznych, które mogły by byc zasłużone dla kraju.Ciężko było dostrzec rodzaj nawiązań do historii jak i nauki.W takim stylu często były budowane kościoły.Ołtarz główny zazwyczaj najbradziej był przyozdabiany,chciarz czasami nie mniej jak ołtarze boczne.Kolory jakie są zawarte w tych kompozycjach często wywołują na nas rozmaite uczucia.mama nadzieje że pomogłam;)