Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-18T00:39:32+01:00
Terencjusz, pisarz rzymski z II wieku przed naszą erą powiedział :Fortes fortuna adiuvat, czyli Śmiałym szczęście sprzyja! W pełni zgadzam się z tezą przedstawioną w temacie i postaram się ją poprzeć poniższymi argumentami.
Uważam, żeTerencjusz miał rację, bo przecież 'do odważnych świat należy'. Zacznę od tego, że kiedy jest się śmiałym, czy też odważnym łatwiej nam wszystko przychodzi. Nie zależnie od tego czy to chodzi o naukę,pracę czy też życie prywatne. Ludzie niekiedy ryzukują, ale to wyłącznie dla tego, że chcą zyskać szanse. Nie można zapomieć o nas samych. Napewno każdy z nas kiedyś coś zaryzykował, nie zawsze się uda, ale kiedy nie będziemy próbować, póżniej możemy tylko żałować,że nie wykorzystaliśmy szansy. Również Aleksander Wielki wiele ryzykował podczas swoich podbojów, lecz nie poddawał się. Szedł dalej ze świadomością, że może stracić nawet własne życie. Jestem przekonany, że osoby chore na raka, czy też inne ciężkie choroby są bardzo odważne. Napewno nie zdajemy sobie sprawy co one przeżywają, lecz można od razu stwierdzić, że się nie poddają. Żyją ryzykiem i udaje im się pokonać koszmar przez jaki przechodzą.
Mam nadzieję, że powyższymi argumentami udało mi się udowodnić, że śmiałym szczęście sprzyja. Należy pamiętąć o tym, że życie mamy jedno. ,Jeśli szczęście się do nas uśmiecha, to trzeba z tego korzystać i starać się mu dopomóc, tak jak ono pomaga nam' - Paulo Coelho.
22 4 22