Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-18T14:03:08+01:00
Hipoteza: Czy bycie świętym oznacza bycie staroświeckim?

Osoby święte chcą swoje życie przeznaczyć Bogu. Nikt za to nie może nazwać i staroświeckimi, ponieważ kazdy ma swój wybór. Jednak takie osoby często przez młode pokolenie są wyzywane od staroświeckich, ponurych itp. Moim zdaniem nie należy ich tak nazywać. W poniższych argumentach postaram się udowodnić, że bycie świętym nie oznacza bycie staroświeckim.
Po pierwsze, osoby świete tak jak wszyscy inni potrafią sie bawić, ale na swój sposób. Razem ze swoim towarzystwem starają się zabić czas i miło go spędzić.
Po drugie, wszystko idzie do przodu, w obecnych czasach nie ma tyle wierzących ile w dawnych czasach, również idzie technologia do przodu i kultura, jednak to nie jest powód dla którego mielibyśmy uważać, że bycie Świętym jest staroświeckie.
Po trzecie, osoby swięte chcą oodać się Bogu i nikt nie może im tego zabronić, ani z tego powodu nazywać ich staroświeckimi. Takich osób na świecie jest coraz mniej i to dzięki rozmowom z takimi osobami często przemyślamy swoje życie.
Po czwarte, są to osoby wierzące i bardzo inteligentne, które zawsze pomogą nam w trudnych sytuacjach. Można się do nich zwrócić z prośbą o pomoc i na pewno nas nie wyśmieją, ani nie wyzwą.
Uważam, że w powyższych argumentach udowodniłam że osoby święte nie są osobami staroświeckimi. Mimo, że wiele osób tak uważa zawsze powinniśmy myśleć inaczej i dać takim ludziom żyć jak chcą.
1 5 1