Rozpisz tą sytuację
Kolega/koleżanka z Irlandii, który/a przebywa na stypendium naukowym w Polsce , chciałby /łaby sam/a ugotować polską potrawę. Poradź mu/ jej:
1). Jakich składników będzie potrzebować?
2). Gdzie można je kupić?
3). Jak należy tą potrawę przyrządzić?
Z GÓRY DZIĘKUJĘ:**

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-18T16:21:41+01:00
Potrawa - Kotlet schabowy.
1.)Koleżanka będzie potrzebować 1 kg ziemniaków , schab , margaryna do smażenia, sól,jajko,bułka tarta, delikat do mięs.
2.)W sklepie spożywczym, w sklepie mięsnym.
3.) Koleżanka będzie musiała nalać wody do garnka i dodać do niego soli.Do soli z wodą dodać ziemniaki , które wcześniej należy obrać i pokroić w kostkę (większą). Gotować na średnim gazie.
Gdy ziemniaki będą się gotować, koleżanka musi przygotować głęboki talerz i rozbić w nim 2 jajka , skorupki wyrzucić.Do jajek wsypać delikat do mięs i zacząć trzepać jajka przez chwilkę tak aby powstał lekko gęsty płyn.Przygotować drugi talerz i wsypać na niego dużo bułki tartej.Wyjąć specjalny tłuczek do mięs i potłuc schaby. Gdy będą wystarczająco cienkie pojedyńczo zamaczać je najpierw w jajku a później obtaczać kilka razy w bułce tartej.Gotowe mięso położyć jedno na drugim na talerzu i odłożyć na blat.Teraz niech koleżanka sprawdzi czy ziemniak są gotowe , jeśli tak to wyłączyć gaz i ziemniaki dać na przygotowane talerze. Później trzeba wyjać patelnie na której trzeba rozpuścić kawałek margaryny.Na patelni usmażyć kotlety i podać. SMACZNEGO