Odpowiedzi

2009-12-20T11:41:17+01:00
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Ręka rękę myje, noga nogę wspiera…
Gdyby nasi politycy pamiętali o tych przysłowiach, może by się w Polsce lepiej działo. Mamy obecnie taki rozgardiasz, jakiego nikt nie przewidywał. A wszystko skutkiem nieprzepartej rządzy władzy i niechęci do dzielenia się nią z kimkolwiek, ale też i wygórowane ambicje grają niepoślednią rolę. Nietrudno zauważyć, że elity polityczne oddalają się coraz bardziej od społeczeństwa, a to z kolei darzy włodarzy krajowych coraz mniejszym zaufaniem, żeby nie powiedzieć - niechęcią. Polityków na ogół cechuje krótka pamięć. Dziennikarze bardzo często przyłapują ich na niekonsekwencjach swoich wypowiedzi, z których ci pierwsi próbują wyjść z twarzą posługując się wprost kłamstwami.
Krótkowzroczność i brak przewidywań co może nastąpić, to następna wada znacznej części ludzi, mieniących się politykami choćby z tego tytułu, że kogoś niespodziewanie wybrano posłem lub stał się nagle liderem jakiegoś ugrupowania.
Zniknął ze sceny politycznej p. Konstanty Miodowicz który niedźwiedzią przysługę oddał p. Donaldowi Tuskowi, szukając przy pomocy p. Jaruckiej fałszywych dowodów przeciwko p. Cimoszewiczowi. Liczny elektorat lewicy popierający w pierwszej fazie kandydata SLD, w odwecie, że p. Tusk nie zareagował właściwie na machlojki Miodowicza, albo nie brał udziału w głosowaniu, lub poparł populistyczny program PiS-u, zamiast jego.
Wyniesiono na piedestał o. Rydzyka i jego media, postponując równocześnie wszystkie inne dziennikarskie sławy, wraz z tą olbrzymią częścią naszego Społeczeństwa które nie akceptuje ani obecnej polityki, ani metod wychowawczych o. Rydzyka. Mało tego. PiS-owski projekt powołania Narodowego Instytutu Wychowania, prowadzi wprost do państwa wyznaniowego, oczywiście według kryteriów redemptorysty z Torunia. Z kolei planowany do utworzenia Narodowy Ośrodek Monitoringu Mediów, to nic innego jak nowa cenzura. I po co tworzyć to wszystko co już istniało, tylko pod innym patronatem? Wzorce są gotowe, trzeba je tylko reaktywować i nadać pseudo-prawicowe oblicze. Będziemy mieli nie obcego, ale swojskiego samodzierżcę. Proponowanie Narodowi neosanacji i to w takiej formie, mija się z celem. Panowie Kaczyńscy wyraźnie próbują naśladować wzorce Piłsudskiego, tylko strasznie nieudolnie. Nie mają przy tym ani popularności, ani charyzmy Marszałka.
Jakie jeszcze nowinki zafundują nam obecne władze, trudno przewidzieć. Premier Marcinkiewicz wydaje się budować własny autorytet w społeczeństwie, na co wskazuje jego rosnąca popularność i choć nie odcina się jeszcze od swoich mocodawców, dzięki którym objął to stanowisko, kiedy urośnie w siłę, może im pokazać, gdzie raki zimują. Wszystko jest możliwe. Szkoda tylko, że te podchody, kamuflaże, kunktatorstwo, fałsze i obłudy toczą się na żywym organizmie Narodu i jego kosztem, ze szkodą dla przyszłości, a świat zdąża coraz szybciej do przodu.
2009-12-20T12:30:11+01:00

Pewnego dnia na dwóch przyjaciół , wybrało się nad morze.Było tam bardzo dużo ludzi.Więc postanowili się ich pozbyć.Robili im ciągle pod górkę.A to opalającą kobietę oblali wodą.....


itd.
2009-12-20T16:01:48+01:00
Pewnego wesołego dnia,mała Pelania z jej bratem Tomaszkiem poszli do zoo.Widzieli tam dużo zwierząt.Mała Pelania wzięła z podłogi małą mrówkę i zamknęła ją w słoiku.Tata widząc to zabrał mrówkę i wypuścił na wolność po czym zamknął dziewczynkę w swoim pokoju.Po kilku godzinach Pelasia zrozumiała,żeby nie czynić drugiemu co tobie nie miło.
mam ja nadzieję że pomogłam :)