Odpowiedzi

  • she
  • Początkujący
2009-09-13T16:31:52+02:00
Tak, można kochać za nic i od pierwszego wejrzenia. ktoś moze Cię oczarować w pierwszej sekundzie, w której go zobaczysz i to nie wyglądem.. a potem okazuje sie ,że ma cudowny charakter i duszę, ale nie pokochałeś go właśnie za to, pokochałeś go zanim poznałeś jego wnętrze, zanim dostrzegłeś rysy twarzy i uroki ciała.Człowiek kocha albo nie kocha, i żadna siła na świecie nie ma na to wpływu.Łatwiej zakochać się, nie kochając, niż odkochać, kiedy się kocha.
2009-09-13T18:01:52+02:00
Większość ludzi kocha za coś: za spojrzenie, głos, kolor skóry, charakter czy za wygląd.
Czy nie powinniśmy kochać za nic? Czy istnieje miłość bezinteresowna?
Matka kocha nas za to, że jesteśmy. Nie za to jak wyglądamy, jak się uczymy, czy ubieramy. Gdyby każdy człowiek obdarzałby swojego partnera taką "matczyną" miłością wówczas istniały by same doskonałe związki. Niestety większość ludzi tego nie rozumie. Szukamy w drugim człowieku rzeczy których w nim pokochamy...
Moim zdaniem miłość za nic jest wyjątkowa. Bo co jeśli komuś zmieni się spojrzenie, uśmiech? Czy czar miłości przyśnie z tak błahego powodu? Przecież taka miłość nie ma sensu. Człowiek, który kocha bez powodu, kocha każdego. Ma szacunek do swoich bliskich obdarza ich współczuciem, uśmiechem i radością, którą niesie w sercu .