Mam do wymyślenie własny mit:
moge wybrać temat;
1.Dlaczego księżyc świeci nocą.?
2.W morzu nie zawsze była słona woda.
3.I w tedy Zeus po raz pierwsz sp€ścił deszcz....

Przectawić bohaterów;
bogowie;............................................
herosi;.............................................
ludzie:.............................................

Miejsce zdarzeń;/.......................................

zaplanów wszystkie wydarzenie .............................
Mit;//..................................

3

Odpowiedzi

2009-12-18T17:06:50+01:00
Dlaczego księżyc świeci nocą?
ludzie uważają sądzą , że Księżyc świeci tylko nocą, ale przecież nierzadko widać go wyraźnie w ciągu dnia.Wschód Księżyca następuję codziennie później.Zaraz po nowiu Księżyc wschodzi tuż po Słońcu.W pierwszej kwadrze , tydzień później , wschodzi o północy a podczas pełni wschodzi kiedy gdy zachodzi słońce.
23 2 23
2009-12-18T17:33:35+01:00
Dlaczego księżyc świeci nocą !
Prometeusz ulepił człowieka z gliny zmieszanaj ze łzami ! Był cudzowtórcą ludności i chciał dla nich jak najlepiej ! Zaóważył , że ludzie bezbronni w nowym świecie , byli ofiarami nocy , gdyż słońce znikało za widnokręgiem , a wychowancy nie wiedząc o co chodzi bali się i nie zdążali się chować ! Jednen ze stworzonych przez Prometeusza - Marek , starał się stawić wezwanie nocy i zatrzymać słońce na niebie , by tego dokonać , wczął przygotowania - stworzył linę , silną i długą , po wielkich przygotowaniach wspiął się w dzień na drzewo najwyżej jak umiał i starał się zaczepiś tą liną o słońce by je przytrzymać na widnokręgu , widząc to Zeus-najwyszy bóg , zwołał pioruny słońce się schowało , a Marek został porażony piorunem i umarł ! Rozpaczony prometeusz zarówno śmiercią Wychowanka jak i Złością swojego władcy , poszedł na olimpijską ucztę ! Tam było mnóstwo rogalików i wtedy przyszedł mu wspaniały pomysł , podkradł siłę unoszenia się w powietrzu od Zeusa i zgromadził na rogaliku którego umieścił na niebie ! Ludzie stali się bardziej ostrożni i noc już im nie zagrażała !
18 4 18
2009-12-18T17:49:04+01:00
W morzu nie zawsze była słona woda.
W morz nie zawsze była słona woda. Ludzie wierzyli że ...
Podczas Wigilii w ,której uczestniczyło wielu bogów . Uczta odbywała się w królestwie Posejdona (nad morzem).Zeus uwielbiał sól jak i wiele Bogów. Afrodyta pokłociła się z Zeusem o solniczke i rozsypali wiele soli do morza , ponieważ bogowie byli dużych rozmiarów to i solniczki wcale nie małe. Rozsypywanie soli na ucztach wigilijnych stało się tradycją dla bogów i tak z roku na roku wzrost promili soli narastał.
23 4 23