Jak wam się nudzi , a sądze że jest Was wieluu ;pp to napiszcie swoje zd. na ten temat ;)) ;**

: Opissss LIgiiii ! ' Quo Vadis ' dla jakiegoś ..... ;D który by niee wiedział ;]] xDeee ! ;**
I tak WAS KOCHAM =* muaaaaaaaaaaaaa :*:*:*:*:*:*

1

Odpowiedzi

2009-12-19T09:42:08+01:00
Właściwie miała na imię Kalina. Ligią nazywano ją,ponieważ była córką króla barbarzyńskiego plemienia Ligów. Kilkanaście lat wcześniej wraz z matką została oddana Rzymianom jako zakładniczka-w ten sposób jej ojciec gwarantował ,że nie wkroczy w granice imperium rzymskiego. Wkrotce potem ojciec dziewczyny poległ w walce ze Swebami,a matka zmarła.
Ligia miała twarz różowa,świeże usta jakby od pocałunku złożone,niebieskie jak lazur mórz oczy ,albtrosową białość czoła,lekką szyje . Miała bujność ceimnych włosów przeświecających na skretach odblaskiem bursztynu albo korynckiej miedzi. Ligia jest pokazywana jako dzieło sztuki-posąg. Nie przywiązuje wagi do swej urody. Zawsze spokojna,miłosierna i życzliwa dla wszystkich. Winicjuszowi wybaczała krzywdy jakie jej wyrządził , i z oddaniem opiekowała się nim,kiedy był ranny.
Wychowana przez kochających ją ludzi,otoczona dostatkiem wyrosła Ligia na dziewczynę wrażliwą,a zarazem pełną życia i radosną.
Ligię ukształtowała wiara w Chrystusa i przekonanie, że należy żyć zgodnie z jego nauką. Z tego powodu poświęciła wygodne życie i zamieszkałą w skromnym domu na Zatybrzu.

Autor przedstawia Ligię dośc szablonowo i jednostronnie jako wzorową chrześcijankę bez skazy. Historia jej życia do pewnego stopnia przypomina biografię świętych,zjedną zazadnicza różnica:Ligia nie poniosła męczeńskiej śmierci za wiarę.