Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-18T18:57:26+01:00
W małej Wsi Bejgoła działa się tajemnicza rzecz, albowiem znikały drzwi. Domownicy byli tym zadziwienie i próbowali dojść do tego, co się dzieje z drzwiami. Pan Iwo miał brata profesora Gąsowskiego, który uczył w warszawskim gimnazjum. Jednym z jedgo uczniów był chłopiec z niebieskim oczami i blond włosami o imieniu Adam. Adam Cisowski, jest to chłopiec u wyjątkowych uzdolnieniach detektywistycznych. Jego profesor od historii zauważył jego umiejętności i poprosiła swego ucznia, którego nazywał szatanem z powodu, tego, że odgadnął jego metode pytania uczniów uczniów wyjechanie z nim na wieś. Aby rozwiązał on jakże trudną i skomplikowana zagadkę.
Adaś zgodził się na propozycje pana profesora Gąsowskiego, ponieważ chciał być blisko panny Wandy, zwanej przez profesora kozą. Chłopiec zakochał się w niej bezopamiętanie, lecz ukrywał swoje uczucia. Kiedy dotarli na miejsce Adas dowiedział się wszystkiego.Domownicy opowiedzieli mu historię:
’’ Jeszcze niedawno temu przyszedł do nas pewien Francuz i poprosił o kupno domu, ale pan Iwo się nie zgodził, nawet gdy ten proponował cenę 3 razy większą od ceny całego majątku, gospodarz był nieugięty Francuz poprosił po to, aby mógł oglądnąć dom. Pan Iwo się zgodził. Francuz zdrapywał farbę ze drzwi i bardzo dokładnie je oglądał. Potem zdarzały się kradzieże drzwi.‘‘
Adaś przebywał w wsi jeszcze długo rozwiązując zagadkę. Przeżył wiele przygód. Wizyta ”malarza” którego podstęp Szatan od razu wykrył była dziwna. W nocy również farbę z drzwi.
Adaś po wielu zagadkach dobrnął do końca zagadki i ją rozwiązał.Narażał się na wiele niebezpieczeńśtw Kiedy wyjaśnił całą zagadkę, skarb oddał panu Gąsowskiemu, a sam wyjechał do rodzinnego domu. Tak zakończyłą się ta historia z znikającymi drzwiami.
2 3 2