Odpowiedzi

2009-12-18T19:00:31+01:00
W moim życiu kapłan to człowiek Boga, jest jednak zabiegany i roztargniony. W kościele co niedzielę widzę księży, którzy mówiąc, często nie zastanawiają się nad treścią swych słów. Głoszą swą wiarę, zatracając się w dniu codziennym. Oczywiście nie wszyscy są tacy. Niektórzy wiedzą, z czym mają do czynienia, ale dziś jest to wyjątek. Znaczna większość sprawuje zawód kapłana z przyzwyczajenia. Mam nadzieję, że kiedyś Bóg objawi im się i przypomni o sobie, aby księża znów zaczęli wierzyć NAPRAWDĘ.
Poszukuję kapłanów, którzy zdają sobie sprawę, jak odpowiedzialna jest służba Bogu. Takich, którzy umieją się uśmiechnąć i nawrócić człowieka. Takich, którzy nie lekceważą swoich obowiązków, do których mogłabym przyjść z każdym problemem, a oni by go wysłuchali i dali mi jakąś życzliwą radę. Dziś kościół jest miejscem, do którego chodzimy przymusowo, dzięki księżom, jakich sobie wyobrażam, mogłoby się to zmienić: co niedzielę szliśmy by do kościoła z radością i pytaniem: co dziś zmieni się w moim życiu? Bo Bóg powinien zmieniać, a najprostszą drogą zmiany jest cotygodniowe pójście do jego domu. Ale pójście z własnej woli, nie "bo mama tak każe".

Nie wiem, jaki masz charakter pisma, mi to by zajęło jakąś stronę. Jak coś, to dopiszę jeszcze.
1 5 1
2009-12-18T20:33:04+01:00
Kapłan w moim życiu jest bardzo ważnym człowiekiem. Pomaga mi dążyć do pogłębiania wiary w Jezusie Chrystusie. Dzięki nim wiem jakimi ,,ścieżkami'' mam podążać, aby zachowywać się tak jak należy wobec króla w niebie. Społeczeństwo chce by umiłowanymi dziecmi Jezusa. Bez tej ważnej osoby nie można byloby odprawiec mszy świętej. Spowiedź też by nie mogła istniec. Kaplan to człowiek duchowny, dlatego jest szanowanym obywatelem. Ludzie, którzy pelnia tę funkcje muszą być nie tylko wierni wobec Boga, ale tez w stosunku do ludzi, np. po spowiedzi nie moga powiedziec o tym co się działo w konfensjonale. Naj bardziej znanym kapłanem był Jan Pawł II. Każdy czlowek zna jego nazwiesko i imię. Społeczenstwo go kocha. W społeczeńswo o którym jest mowa to nie tylko ludzie pochodzący z Rzeczpospolitej Polskiej W moim życiu kapłan ma szczególną wartośc, gdyż to za pomocą Jezusa przyjęłam wiele potrzebnych w życiu chrześcijanina sakramentów. Jak naprzykład chrzes, bierzmowanie, komunia święta, czy pierwsza spowiedź. Nigdy czlowiek duchowny jak kapłan nie kłammie i nie bluźni na Boga. Wybierając droge księzy mamy trudna sytuację, ponieważ nie możemy życ z druga osobą, bo oddaje sie w pełni Jeszusowi, miluje go z całych swoich sił. Kapłan przestrzega wszystkich przykazan, gdyż nie można nie stosowac sie do ustalonych regół i o nich uczyc.
2 5 2