Odpowiedzi

2009-12-18T20:12:03+01:00
Proponuje przygotować jakieś plakaty, może troche ulotek i rozdać je w miare regularnie (żeby chociaż 2-3 przypadły na klasę). Jakiś poczęstunek np.cukierki i przy okazji rozdawania ich rzucać kilka słów o kandydatce albo wręczać ulotkę. Jako hasła wyborcze mogą być np:
przynajmniej jedna dyskoteka w miesiącu, lekcje max do 14, wprowadzenie szczęśliwego numerka (tzn.codziennie losujemy jeden numer i osoby z takim numerem w dzienniku w tym dniu nie są brane do odpowiedzi) itd.

Niewiem jaka to ma być kampania...w podstawówce, gimnazjum czy liceum? I przez tu muszę ograniczyć się do tych kilku punktów...

PS:Jak chcesz dokładniejszej pomocy to pisz na pw.
5 1 5
2009-12-18T20:13:06+01:00
Jeśli na mnie zagłosujesz głosu nie zmarnujesz!
To może być hasło :)

Jeśli chodzi o samorząd to napisz, że będzie walczyła o :
- więcej wycieczek,
- więcej nieprzygotować w semestrze,
- lepszy sprzęt komputerowy,
- więcej zajęć pozalekcyjnych.

Nie wiem czy dokładnie o to chodziło, ale jakbyś chciała się czegoś dowiedziec to na priv zapraszam :P
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-18T20:18:00+01:00
Nawet fajne zadanie ;)
Zależy dokąd - ilość!!!
W każdym razie zrób kilka plakatów, na których napiszesz imię i nazwisko tej dziewczyny, wiek, szkołę (jeśli międzyszkolne) i to, co ona chce zdziałać, czyli jakieś obietnice wyborcze, które jest w stanie spełnić, np:
Zosia Kowalska waszą przewodniczącą!!! (hasło przyciągające wzrok)
Zosia ma 13 lat, chodzi do 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 110000 w Warszawie. Uczy się dobrze, a jej pasją jest historia. (trochę o kandydacie)
Jeśli wybierzecie ją na przewodniczącą, Zosia: (obietnice przykładowe, im więcej i bardziej atrakcyjnych - tym lepiej!!!)
1. Zorganizuje więcej akcji pomocy charytatywnej
2. Dla słabszych uczniów będą korepetycje!
3. Przerwy będą dłuższe
4. Na przerwach puszczana będzie muzyka
5. Więcej dyskotek!!!
Jeśli chcesz, żeby twoja szkoła była fajna - wybierz Zosię!!! (i atrakcyjne zakończenie).
Na plakatach tekst może być taki sam. Wybierz kolorowy brystol, ładnie napisz (ręcznie lub na kompie) i ozdób (nie przesadź tylko, bo to dobre też nie jest).
Możesz też, na kolorowych kartkach A4, przeciętych na pół, wkleić zdjęcia tej dziewczyny i taką informacje, jak na plakacie, ale pomiń przedstawienie postaci (tzn. tylko tytuł, obietnice i zakończenie). Przedstaw postać z drugiej strony kartki. Tak powstaną fajne ulotki.
Porozdawaj je ludziom, którzy mają prawo głosować!!!
A jak masz w domu skaner, to zeskanuj wszystkie ulotki na komputer z obu stron i wydrukuj kolorową drukarką dwustronnie. A potem wytnij.
Jeśli to szkolne wybory pogadaj z nauczycielem prowadzącym i zróbcie zebranie kandydatów ze wszystkimi uczniami. Niech kandydaci opowiedzą o swojej działalności, o sobie i czemu to oni mają zostać waszymi przedstawicielami.
Możecie też puszczać komunikaty o wyborach i o osobach startujących.
Nie wiem jakie to wybory, więc nie wiem jak pomóc, ale mam nadzieje, że się przydałam ;)
Pozdrowionka!!!
PS. Życzę wygranej! ;P
1 1 1