Co to jest patriotyzm? Kto jest patriotą a kogo nie możemy zaliczyć do patrioty? 2 strony A4 po przez przykłady i zachowania, np:
-służba wojskowa,
-prawo wyborcze,
-podejście do świąt,
-znajomość hymnu,
-obowiązek uczenia się przez nieletnich i obowiązek pracy przez dorosłych
i inne przykłady

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T10:12:48+01:00
Patriotyzm jest to postawa wyrażająca miłość,szacunek i przywiązanie do ojczyzny, solidarność z własnym narodem, i gotowość poświęcenie spraw osobistych sprawom narodu i ojczyzny, jeżeli tego wymaga ich dobro.
Często patriotyzm polaków kojarzy się na ogół z bohaterską walką o niepodległość. Jednakże zachowanie patriotyczne nie musi oznaczać tylko bohaterskiej walki zbrojnej, ale również solidarną pracę lub naukę, rzetelne postępowanie i wykonywanie obowiązków wobec innych osób i społeczeństwa. Jest to także umiłowanie i pielęgnowanie ojczystego języka, kultury i narodowych tradycji. Człowiek, który nazywa się patriotą powinien uczestniczyć i przeżywać święta narodowe. Patriotami możemy uznać także uczniów, którzy należą do pocztu sztandarowego na różnych uroczystościach, apelach, świętach, a także tych, którzy reprezentują nasz kraj na zawodach, olimpiadach i konkursach. Człowiekiem patriotycznym jest także ten człowiek, który wywiązuje się z obowiązków należących do obywatela danego narodu, np. płaci rachunki, angażuje się w sprawy państwa i chce jego dobra, chodzi na wybory.Głosowanie na prezydenta oraz premiera zaliczamy do zachowań patriotycznych, ponieważ wybieramy ludzi, którzy godnie powinni reprezentować nasz kraj za granicą.
Patrioci to także ludzie, którzy szanują i pielęgnują język ojczysty, mówią poprawną polszczyzną, nie wstydzą się tego języka, a także namawiają innych do posługiwania się piękną mową. Patriotami są także żołnierze, którzy poświęcają swoje zdrowie i życie, aby było bezpiecznie. Często rezygnują ze swojej wygody i bezpieczeństwa dla dobra narodu. Wyjeżdżają za granicę skąd nie mają kontaktu z rodziną, ale wiedzą, że to ich obowiązek godnie służyć państwu. Gdy przychodzi czas Świąt zaczynamy stroić choinkę, szykować potrawy i śpiewać kolędy. To także przejaw patriotyzmu. W ten czas staramy się nie zapominać o naszych tradycjach, szanujemy je i jesteśmy z nich dumni. Moim zdaniem każdy patriota powinien doskonale znać nawet cały hymn, a gdy jest on śpiewany człowiek, który nazywa się patriotą powinien stać wyprostowany i z dumnie podniesioną głową zaśpiewać go. :)

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam. :))
Myślę, że to docenisz bo trochę się nad tym napracowałam. :]
4 4 4