Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-19T11:06:24+01:00
Nie rozumiem za bardzo o jakiego ducha chodzi, ale opisze wszystkie xD

duch 1 - duch przeszłości, pokazał Scroog'owi święta, gdy był małym chłpcem, jego siostrę, jego narzeczoną, z którą się roozstał przez swoje dążenie do bogactwa. Ten duch był otoczony mocnym światłem, miał długie, białe włosy i suknię
duch 2 - duch teraźniejszych świąt, pokazał Scroog'owi, jak świętują wszystcy, prócz niego. Pokazał także rodzinę jego pracownika, Boba Crachita. Był on w zielonej szacie, miał długie, brąz włosy i wieniec z owocami na głowie. Pod koniec ich spotkania, duch umarł ponieważ z godziny na godzinę się starzał. Przed śmiercią pokazał mu dwójkę dzieci, których Scrooge powinien się wystrzegać: nędzę i ciemnotę.
duch 3 - duch przyszłych Świąt. Pokazał Scroog'owi przyszłość. Scrooge zobaczył, że wszystcy mówią o śmierci jakiegoś człowieka, mówią o nim w samych negarywach. Potem dotarło do niego, że jest to mowa o nim. Pod koniec spotkania z duchem, duch pokazał mu jego własny grób. Scrooge popadł w rozpacz. Duch przyszłych świąt był najstraszniejszy, był ubrany w czarną pelerynę i widoczne były jedynie jedo czerwone, świecące się oczy.
35 2 35
2009-12-19T11:07:28+01:00
Ostatni Duch- duch przyszłych wigilii to duch którego Ebenezer obawia sie najbardziej.Przychodzi do jego domu o północy i zabiera go na ulicę. Pokazuje mu Boże Narodzenie za rok. Pokazuje mu kilka kobiet, które zabrały z jego domu kilkadziesiąt rzeczy i dzielą się nimi. ( W te Boże Narodzenie Ebenezer Scrooge nie żyje). Scroog'e bardzo to przeżył i zmienił swoje postępowanie. Stał się miły i sympatyczny.
36 2 36
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T11:35:26+01:00
Gdy Scrooge podniósł głowę , ujrzał majestatyczną postać w płaszczu i kapturze . Szła ona ku niemu powoli , w milczeniu . Wtem Scrooge przykląkł na jedno kolano .
Ducha okrywał długi , czarny całun .Duch w ogóle się nie odzywał . Gdy Scrooge zapytał widma , czy pokaże mu cienie tego , co odbędzie się w przyszłości , to jedynie skinął głową .Następnie zawędrowali do samego serca Londynu , na giełdzie ,gdzie zatrzymali się przy jednej gromadce kupców . Rozmawiali oni o śmierci Scrooge'a . Ten chciał wyjaśnienia , ponieważ nie wiedział do końca , o czyjej śmierci rozmawiają . Widmo jednak na ulicy wskazało dwóch kupców , którzy także zamienili słowo , o śmierci . Scrooge jednak był przekonany , że rozmowy te zawierają jakiś ukryty sens . Następnie zaczął szukać swej postaci wśród kupców lecz nie znalazł. Potem Srooge domyślił się , że to to jego śmierć , słysząc rozmowę handlarza Joe . Później nagle obraz się zmienił i Scrooge stał koło łóżka , na którym leżał on w przyszłości . Następnie duch ukazał Scrooge'owi dom Cratchitów po śmierci Tima . Na koniec Scrooge obiecał przemianę .
26 3 26