Odpowiedzi

2009-12-19T12:04:41+01:00
Warto obchodzic Swieta Bożego Narodzenia, ponieważ, sa to świeta Pokoju, radujemy sie z przyjścia Jezusa na świat. spędzamy je z rodziną. dostajemy prezenty. ^^

Swięta Bożego Narodzenia obchodzimy 25 i 26 grudnia.

tradycje: ubieranie choinki, bo to zielony symbol zycia, nadziei.
sianko pod obrusem kładziemy na pamiatkę żłóbka.wolne miejsce przy stole zostawiamy dla gości i bliskich, którzy odeszli.opłatek jest znakiem miłości, zgody, pokoju i przebaczenia.
7 3 7
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-19T12:03:41+01:00
Uważam, że warto obchodzić Święta Bożego Narodzenia. Dzięki nim możemy przemyśleć swoje dotychczasowe życie, podjąć jakieś zmiany, spotkać się z rodziną. Do tego święta te posiadają wiele przyjaznych tardycji. Jedną z nich jest dzielenie się opłatkiem. Polega ona na składaniu sobie życzeń i dzieleniu się płatkiem chlebowym(opłatkiem). Inną zaś jest przychodzący do wszystkich dzieci strzec z siwą brodą, zwany Mikołajem. Rozdaje on prezenty, wszystkim tym, którzy przez cały rok byli grzeczni. Kolejną tardycją jest śpiewanie kolęd. Święta są radosnym czasem, ponieważ właśnie wtedy narodził się mały Jezusek. Ludzie, wyrażają swoje szczęście śpiewając kolędy-religijne pieśni o tematyce świątecznej. Tradycji Bożonarodzeniowych jest naprawdę wiele. Nie sposób je wszystkie wymienić. Podsumowując, święta to radosny czas, który spędzamy ze swoimi najbliższymi raz do roku (25 i 26 grudnia).
6 4 6