Brałaś ostatnio udział w pokojowej demonstracji i chcesz poinformować o tym swojego znajomego z zagranicy.Napisz list w języku angielskim podając :
-gdzie i kiedy odbyła się demonstracja
-jaki był jej cel i kto brał w niej udział
-jak przebiegła(podaj co najmniej 2 wydarzenia)
-jaka była reakcja przechodniów i oddźwięk w mediach

Pomóżcie :)))

1

Odpowiedzi

2009-12-19T13:34:48+01:00
Hi John!

Last time promised you to describe the demonstration I was involved in. I couldn't write earlier because I have just got out from jail. My situation was hot. It started in Pilsudski Park last week. There was a demonstration of gays and lesbians. They wanted to their marriages to be legal. I just went to the park for a walk and I stopped to watch. Suddenly some skinheads attacked the crowd. It lasted seconds. They had bats and started beat demonstrators. In a while police appeared and arrested them. Rest of skinheads run away in different directions. A dozen of them were caught next to me and accidentally I was also put in custody. It was a nightmare!
Now I'm fine.

Best regards
XYZ
Cześć John!

Ostatnio obiecałem ci opowiedzieć demonstrację, w której uczestniczyłem. Nie mogłem napisać wcześniej, ponieważ właśnie wydostałem się z aresztu. Moja sytuacja była ostra. Wszystko zaczęło się w parku Piłsudskiego w ostatnim tygodniu. Była tam demonstracja gejów i lesbijek. Chcieli, by ich małżeństwa były legalne. Byłem tam tylko na spacerze i zatrzymałem się, żeby się przyglądać. Nagle jacyś skinheadzi(nieprzetłumaczalne na polski, czytaj: skinhedzi) zaatakowali tłum(tych demonstrantów). Wszystko trwało sekundy. Mieli oni kije baseballowe(to jest właśnie 'bat'), którymi zaczęli okładać demonstrantów. Po chwili zjawiła się policja i aresztowała ich. Reszta skinheadów pouciekała w różne kierunki. Część z nich została złapana tuż obok mnie i przez omyłkę zakuli ich wraz ze mną.
Teraz już jest w porządku.

pozdrawiam,
XYZ
1 5 1