Poprawić mi błedy, jeśli są. To ma być moja praca semestralna.

Charakterystyka Odyseusza

Odyseusz to główny bohater Odysei. Sławny wojownik oraz legendarny król Itaki. Przedstawiony jako syn Laertesa, mąż wiernej mu Penelopy i ojciec Telemacha. Według mitu był najprzebieglejszym z królów biorących udział w wojnie trojańskiej, autorem podstępu, dzięki któremu Grecy wygrali wojnę – konia trojańskiego.
Bohater tułał się przez dziesięć lat po morzach i oceanach, zanim dotarł do ojczyzny i rodziny.
Jego postawę cechowała siła. W tekście ukazany jest jako mąż wspaniały, barczysty, silny oraz przystojny o ciemnych oczach i kręconych włosach. Sam jego wygląd wzbudzał respekt. Można stwierdzić, iż był ideałem starogreckiego rycerza. Udowodnił to na wiele sposobów. Syn króla Feaków, chcąc sprawdzić pochodzenie Odysa, rzucił mu wyzwanie, aby ten stanął z nim do zawodów. ,, Nie masz większej sprawy dla męża – powiada – nad sprawność nóg i rąk``. Odyseusz obraził się na takie słowa, ale rzucił wspaniale dyskiem, na co wszyscy budzili zachwyt. Szybko wyjaśnił się jego status społeczny. W jego osobie zakochała się nimfa Kalipso. Obiecywała mu nieśmiertelność i młodość. Lecz on tęsknił za żoną Penelopą i był jej wierny. Odyseusz właśnie cechował się także wiernością. Ale niestety oprócz zalet posiadał także wady. Zuchwalstwo oraz okrucieństwo nie było mu obce. Bez cienia litości wyłupił oko Polifemowi i swoją nierozważnością wykrzyczał mu swoje imię. Pozabijał również okrutnie kandydatów do ręki Penelopy, a być może wystarczyło ich tylko przegnać z dworu.
Król Itaki lubił wyzwania i niebezpieczne przygody. Był dobrym człowiekiem oraz dumnym, silnym a także walecznym wojownikiem. Dlatego więc, uważam go za ideał rycerski. Mimo kilku wad myślę, że zasługuje na pełne uznanie.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T13:43:19+01:00
Obiecywała mu nieśmiertelność i młodość. Lecz on tęsknił za żoną Penelopą i był jej wierny.
Odyseusz właśnie cechował się także wiernością. Ale niestety oprócz zalet posiadał także wady.

Tutaj połączyłabym zdania.
Obiecywała mu nieśmiertelność i młodość, lecz on tęsknił za żoną Penelopą i był jej wierny.
Odyseusz właśnie cechował się także wiernością, ale niestety oprócz zalet posiadał także wady.

No a tak wydaję mi się, że jest ok.
Ładna praca. :)
Pozdrawiam. :)

1 5 1
2009-12-19T13:44:36+01:00
Odyseusz jest głównym bohaterem Odysei. Sławnym wojownikiem oraz legendarnym królem Itaki. Przedstawiony jako syn Laertesa, mąż wiernej mu Penelopy i ojciec Telemacha. Według mitu był najprzebieglejszym z władców biorących udział w wojnie trojańskiej, autorem podstępu, dzięki któremu Grecy wygrali bitwe – konia trojańskiego.
Bohater tułał się przez dziesięć lat po morzach i oceanach, zanim dotarł do ojczyzny i rodziny
.
Jego postawę cechowała siła. W tekście ukazany został jako wspaniały, barczysty, silny oraz przystojny o ciemnych oczach i kręconych włosach mężczyzna.
. Sam jego wygląd
wzbudzał respekt. Można stwierdzić, iż był ideałem starogreckiego rycerza. Udowodnił to na wiele sposobów. Syn króla Feaków, chcąc sprawdzić pochodzenie Odysa, rzucił mu wyzwanie, aby ten stanął z nim do zawodów. ,, Nie masz większej sprawy dla męża – powiada – nad sprawność nóg i rąk``. Odyseusz obraził się na tak wypowiedziane słowa i rzucił wspaniale dyskiem, co wszystkich wprawiło w zachwyt. Szybko wyjaśnił się jego status społeczny. W jego osobie zakochała się nimfa Kalipso. Obiecywała mu nieśmiertelność i młodość. Lecz on tęsknił za żoną Penelopą i był jej wierny. Odyseusz właśnie cechował się także wiernością. Niestety oprócz zalet posiadał także wady. Zuchwalstwo oraz okrucieństwo nie było mu obce. Bez cienia litości wyłupił oko Polifemowi i swoją nierozważnością wykrzyczał mu swoje imię. Pozabijał również okrutnie kandydatów do ręki Penelopy, a być może wystarczyło ich tylko przegnać z dworu.
Król Itaki lubił wyzwania i niebezpieczne przygody. Był dobrym człowiekiem oraz dumnym, silnym a także walecznym wojownikiem. Dlatego więc, uważam go za ideał rycerski. Mimo kilku wad myślę, że zasługuje na pełne uznanie.Wszystko świetnie opisałeś, chyba 2 może 3 błędy językowe, po zatym wszystko OK, bardzo mało powtórzeń
Przeczytaj ten tekst, ten jest z moimi lekkimi poprawkami ;)