Odpowiedzi

2009-12-19T14:21:58+01:00
Tak. Pozorne pomaganie to pomaganie nie ze szczerego serca lecz dla zwykłego pokazu innym, zdobycie szacunku. Jest to bardzo złe postępowanie. Powinniśmy pomagać tylko i wyłącznie bezinteresownie i szczerze. Nigdy nie da się prawdziwej radości komuś, dla kogo jesteśmy tak naprawdę fałszywi.
2009-12-19T14:28:54+01:00
Pozorne pomaganie innym , można uznać za pewnego rodziaju oszustwo. Zacząć należy od tego czym jest pozór. To pewnego rodziaju symulacja, która niestety mimo naszych ogólnie rzecz biorąc często dobrych chęci, może skończyć się fiaskiem , przynosząć dość znaczne szkody.
Żeby odpowiedzieć na pytanie " Czy pozorna pomoc innym może szkodzić?" należy zapytać o to siebie samego. Reakcja na taką pomoc zależy w dużej mierze od psychiki osoby , której pomagamy. Jeśli jest to osoba wrażliwa, może odebrać takie działania jako atak przeciwko niej. Natomiast jeśli osoba jest silną osobowością, może zrozumieć, co więcej takie oto działania, mogą działać jako motywacja dla niej, co w rezultacie zaowocuje w pozytywne rozwiązanie takiej sytuacji.
Jeżeli spojrzeć na daną sprawę z ogólnego punktu widzenia, trzeba oczywiście uznać ową pomoc , jako szkodliwą. Jeśli oferujemy ludzią pomoc, powinna ona być wypełniona jak najbardziej, ale przede wszyskim nie powinna krzywdzić innych, jak i nas samych. Sama chęć udzielenia pomocy przez drugą osobę sprawia , że nastawiamy się pozytywnie i inaczej patrzymy na problem, ponieważ nie czujemy się w nim osamotnieni. Jeśli pomoc okaże się pozorną , może przynieść to negatywne skutki i odbić się na psychice osoby której pomagamy , jak i tekże na sytuacji której owa pomoc dotyczy.
Podsumowując pozorna pomoc nie jest dobrym rozwiązaniem , szdkodzić może jak najbardziej. Dlatego też jeśli udzielamy pomocy należy pamiętać , że powinna być ona szczera i nieprzymuszona.