Odpowiedzi

2009-12-19T14:56:22+01:00
Santiago, czyli główny bohater opowiadania ernesta hemingwaya pt. "stary człowiek i może" był siedemdziesięcioletnim staruszkiem bardzo doświadczonym przez zycie. jego żona zmarła, a warunki materialne nie pozwalały mu na lepsze życie. był rybakiem nad zatoką Golfsztrom. zaprzyjaźnił się z małym chłopcem o imieniu mario, który wiernie mu towarzyszył i zapewniał pożywienie.
Wg. opowiadania rybak był chydy, miał łagodne rysy twarzy, dowiadujemy się też o niezłoślywym raku skóry który przechodził (pod wpływem słońca)
Santiago kochał przyrodę, wspominał, że nie może żyć beż morza i codziennego wypływu na połowy.... Choć jego "zbioty" były marne nigdy nie porzuciłby tego zajęcia.
Ernest hemingway przedstawia go jako człowieka pogodnego, rozmyślającego nad życiem. miał w sobie ogromną siłę przetrwania, udowodnił to wiele razy np. wypływając sam na szerokie morze.
  • mko
  • Rozwiązujący
2009-12-19T15:41:51+01:00
Santiago to główny i tytułowy bohater powieści Stary człowiek i morze.Starzec mieszkał w rybackiej wiosce na Kubie.był on pogodnym i ufnym wobec ludzi człowiekiem.Był typem samotnika,lecz podczas długiego pobytu na morzu bardzo mu ta samotność doskwierała.Kochał swojego przyjaciela Manolina.Jest człowiekiem niezłomnym,upartym,wytrwałym(woli umrzeć razem z rybą niż wrócić bez niczego).Twarz rybaka była pokryta brunatnymi plamami .Jego ręce były bardzo poranione od wyciągania linką ryb.