Odpowiedzi

2012-07-25T16:19:37+02:00

 

                                Wielmożni Państwo


      Na wstępie slę Państwu wyrazy mojego uszanowania
Domyślam się, iz mój list moze być dla Was wielkim zaskoczeniem. Zwazywszy na to, ze nasze rody od dłuzszego czasu nie pałają do siebie miłoscią. Jednak, jesli tylko zechcecie to ta sytuacja moze ulec głębokiej naprawie . Nasze rodziny mogą dojść do porozumienia.
      Myślę, że nadszedł juz czas, aby wyjawić powód , dla którego do Państwa piszę. Ta niecierpiąca zwłoki sprawa, to Wasza córka, w której sie zakochałem. Ośmielam się z tego miejsca prosić Was o jej rękę . Wybaczcie moje zuchwalstwo, ale miłość dodaje mi odwagi , której bym u siebie kiedys  nie podejrzewał.
      Mój pomysł może się Państwu  wydac niedorzeczny, ale proszę o wyrozumiałość i rozważenie takiej możliwości. Wychodząc za mnie za mąż Julia będzie otoczona przeze mnie najlepszą opieką. Każda jej zachcianka będzie dla mnie rozkazem. Nigdy nie pozwolę , aby ktos ją skrzywdził. Do swojej dyspozycji będzie miała służbę, która chętnie jej we wszystkim pomoże. Cały majątek , który posiadam oddaję w jej ręce. Julia będzie zabezpieczona do końca swoich dni i nie będzie musiała się troskać o swoją przyszłość, gdyby spotkało mnie cos złego. Szanuję i kocham Waszą córkę. Jest mi ona droższa niz najpiękniejsze klejnoty świata. Oboje doskonale się rozumiemy. Mamy wspólne plany na przyszłość. Nasza miłość nie jest dziecinna fanaberią, ale związkiem opartym na szczerości i zaufaniu.
     Wielomozni Państwo ! Z pewnością nieobce jest Wam szczęście Waszego najdroższego dziecka, więc myślę, że decyzja w tej sprawie może byc tylko pomyślna. Czekam jednak z niecierpliwoscią na Państwa odpowiedz w tej sprawie. Liczę , iz bedzie ona dla mnie przychylna.
A teraz kłaniam się unizenie i ślę wyrazy mojego uszanowania.                                                                  Z poważaniem Romeo                                                          
                                                                                               7 3 7
2012-07-25T16:54:05+02:00

Szanowni Państwo

 

Piszę do Was z ogromną prośbą i liczę na zrozumienie z Państwa strony. Na początku pragnę Państwu powiedzieć, iż bardzo kocham Julię oraz jej piękno: kocham jej cudowne oczy, uśmiech który jest jak słońce, włosy lśniące tak jak księżyc w nocy... Uwielbiam jej dłonie delikatne jak jedwab, kształt twarzy jak anioła... Nie wyobrażam sobie bez niej życia. Od kiedy poznałem Państwa córkę, czuję iż jestem całością, bez niej nie wiedziałem kim jestem, czułem się niczym, zwykłym mężczyzną bez perspektyw na życie. Nie wiedziałem gdzie mam się podziać, a teraz wiem, że moje miejsce jest przy Julii. Każdy dzień bez jej obecności jest dla mnie dniem strasznym, czuję się wtedy smutny, samotny i roztrzęsiony.. Wtedy przy życiu trzyma mnie tylko myśl, że za niedługo ją ujrzę, oraz to, iż Julia kocha mnie tak samo mocno jak ja ją. Pragnę z całego serca być z nią do końca moich dni... czyż to nie wystarczający dowód na moją miłość? Z tego powodu chciałbym prosić Państwa o zgodę na nasze zaręczyny. Rozumiem iż pierwszą myślą, która przyszła Państwu do głowy jest fakt iż nasze rody są skłócone. Myślę, że nasz ślub mógłby pozwolić na to abyśmy się pojednali. Według mnie miłość jest rozwiązaniem na wszystko. A więc proszę Państwa z nadzieją iż nie odrzucicie mojej prośby, proszę o rękę Państwa córki. Przysięgam być przy niej do końca naszych wspólnych dni, zapewniać ją każdego dnia o mojej bezgranicznej miłości, obiecuję, że zrobię dla niej wszystko co w mojej mocy. Wiem iż jestem zwykłym mężczyzną, bez milionów pieniędzy, ale to właśnie miłość do Julii powoduje iż czuję się niezwykły. Proszę Państwa o to abyście nie zabierali miłości mojego życia..

 

Z Poważaniem,

Romeo.

6 3 6