Odpowiedzi

2009-12-19T17:02:13+01:00
W wyznaniach chrześcijańskich zwiastowaniem nazywa się objawienie Marii Archanioła Gabriela i jego zapowiedź narodzenia Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.

Uroczystość Zwiastowania obchodzone jest w Kościele katolickim 25 marca, na 9 miesięcy przed uroczystością Bożego Narodzenia. Tego dnia czci się tajemnicę wcielenia Syna Bożego.

Jeżeli dzień ten wypada w niedzielę, obchody święta przekładane są na następny dzień. W Anglii (nazywane Lady Day) i brytyjskich koloniach do roku 1752 Święto Zwiastowania było początkiem nowego roku urzędowego.

Opis Zwiastowania znajduje się w Ewangelii Św. Łukasza
31 4 31
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T17:05:38+01:00
1.W wyznaniach chrześcijańskich zwiastowaniem nazywa się objawienie Marii Archanioła Gabriela i jego zapowiedź narodzenia Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.Uroczystość Zwiastowania obchodzone jest w Kościele katolickim 25 marca, na 9 miesięcy przed uroczystością Bożego Narodzenia. Tego dnia czci się tajemnicę wcielenia Syna Bożego.

2.Syn Boży odłożył swoją boską moc i przyjął ludzkie ciało, aby odnowić więź zerwaną wskutek grzechu popełnionego przez człowieka. Czyniąc to, objawił prawdziwą naturę Boga - dowiódł niezłomnej miłości Boga do upadłego człowieka i dał doskonałą ilustrację Bożego ideału dla Adama i jego potomków. Przez inkarnację Jezus obalił także twierdzenie szatana, że prawo Boże nie może być doskonale zachowywane przez ludzi i że święty Bóg nie ma innego wyjścia, jak zniszczyć wszystkich, którzy to prawo przestąpili. Wreszcie, inkarnacja umożliwiła Chrystusowi zupełne utożsamienie się z upadłym człowiekiem i doświadczenie śmierci w naszym imieniu
12 3 12