UWAGA!!!!!!
Napisz rozprawkę na jeden z podanych poniżej tematów:
1. Jesteśmy społeczeństwem maniaków telewizyjnych i komputerowych -- prawda czy fałsz?
2. Kara śmierci - morderstwo, czy sprawiedliwy wyrok?
3. Unia Europejska - więcej korzyści czy strat dla naszego kraju?
Proszę...napiszcie jak najszybciej bo potrzebuje tego na jutro...
z góry dziękuje DAJE NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE osobie która napisze jako pierwsza i jej rozwiązanie mi się spodoba... xDD

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-19T17:29:56+01:00
Wybieram temat 1.

Uważam, że jesteśmy społeczeństwem maniaków telewizyjnych i komputerowych. Swoją tezę postaram się uzasadnić kilkoma argumentami.

Moim pierwszym argumentem jest czas, jaki poświęcamy na telewizje i komputery. Coraz więcej ludzi, większość godzin poświęca na gry lub ulubione seriale. Największą rozrywką dzisiejszej młodzieży, jak i osób starszych jest siedzenie w internecie, nieustanne oglądanie telewizji. Większość osób jest uzależniona od tych dwóch czynności.

Kolejnym argumentem jest spędzanie czasu wolnego. Jeśli młodzież posiada chwilę wolnego, nie idzie na spacer, spotkania z przyjaciółmi. Spędza ją przed komputerem lub telewizorem. Uważam, że powinno się to zmienić. O wiele ważniejsze jest zdrowe, świeże powietrze, którego zażywamy będąc na spacerach. Siedząć przed komputerem lub oglądając telewizje marnujemy czas. Oczywiście, możemy czasami zajrzeć do internetu czy obejrzeć ulubiony serial, lecz w miarę rozsądku.

Nie można także pominąć konsekwencji spędzania większości czasu przed telewizorem czy komputerem. Możemy zauważyć, że większość dzisiejszej młodzieży nosi okulary, szkła kontaktowe. Siedzenie przed komputerem i telewizorem szkodzi naszemu wzrokowi. Jeśli ktoś z nas nie chce mieć okularów na nosie, powinien trochę przystopować. Na początek wystarczy ograniczenie chociaż jednego z wymienionych nałogów.

Uważam, że przytoczone argumenty pozwolą zgodzić się z twierdzeniem, że jesteśmy społeczeństwem maniaków telewizyjnych i komputerowych. Mimo tego, że mamy piękną przyrodę i świat, większość czasu poświęcamy rzeczom zbędnym.