Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T17:25:40+01:00
1.Segregacja śmieci.
2.Używanie surowców wtórnych
3.Oszczędzanie energii
4.Używanie alternatywnych źródeł energii*
5.Korzystanie ze środków transportu publicznego lub innych pojazdów,nie zanieczyszczających środowiska - rowerów.
6.Sadzenie nowych drzew w miejsce wyciętych.


*Skłania nas do tego również zjawisko gwałtownego zmniejszania się ilości paliw kopalnych. Odnawialne zasoby energii praktycznie nigdy się nie wyczerpią. Należy do nich zaliczyć: promieniowanie słoneczne, ruchy mas powietrza, ruchy wód w rzekach, fale i pływy morskie, energia geotermiczna.


Dałam więcej abyś mogła sobie wybrać ;D
2009-12-19T17:26:27+01:00
Jeśli musisz jechać samochodem, rób to w ekologiczny sposób: uruchom pojazd bez wciskania sprzęgła, jak najszybciej przerzuć na wyższy bieg, patrz przed siebie i staraj się przewidzieć sytuację, by uniknąć nagłego hamowania i przyśpieszania.

Zasadź drzewo. Jedno drzewo absorbuje rocznie około 6 kg dwutlenku węgla z atmosfery, więc w ciągu 40 lat będzie to 250 kg

Wyłącz światła i urządzenia, których nie używasz. Nie pozostawiaj niczego w trybie czuwania

Używaj energooszczędnych żarówek. Są one dziesięć razy trwalsze od żarówek tradycyjnych, pozwalają zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 400 kg oraz zaoszczędzić 200 złotych na rachunku elektrycznym podczas okresu ich użyteczności

Czyść lodówki i zamrażarki oraz ustawiaj je z dala od kuchenek i palników. Dzięki temu będą bardziej wydajne.

Ogrzewaj tylko tyle wody, ile potrzeba do zaparzenia herbaty lub kawy. Podgrzanie pełnego czajnika do temperatury wrzenia zużywa tyle samo energii co oświetlenie całego pokoju przez jeden wieczór.