Odpowiedzi

2009-09-13T19:27:24+02:00
Porozumiewanie się językami ludzi i aniołów, dar prorokowania, znajomość wszystkich tajemnic, posiadanie ogromnej wiedzy i wszelkiej możliwej wiary, rozdanie całego majątku ubogim, wystawienie ciała na spalenie
4 4 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-13T19:28:57+02:00


Żyjemy w czasach, w których liczą się każde umiejętności. Są one nam potrzebne zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Pozwalają nam efektywniej funkcjonować w społeczeństwie. Umiejętności możemy podzielić na takie, których uczymy się pod okiem instruktorów, specjalistów, z książek lub innych źródeł, a również na takie, które przyswoić musimy zupełnie sami. Czasami wiąże się to z cierpieniem, przykrościami, nietolerancją lub antypatią. Mimo tego uważam, że ci, którzy posiadają te umiejętności są ludźmi najbardziej wartościowymi. Tu rodzi się pytanie, które umiejętności warto posiadać?
Zacznę od umiejętności darzenia miłością. Bardzo często spotykam się z ludźmi, którzy twierdzą, że kochają. Poznają pewną osobę, są w niej niezwykle zauroczeni. Wydaje im się, że znaleźli kogoś, z kim pragną spędzić resztę życia. Osobiście uważam, że jest to błędny sposób myślenia. Według mnie, kochać uczymy się całe życie. Ludzie nie potrafią określić czym jest miłość, nawet gdy są pewni, że kochają. Tak naprawdę uświadamiają to sobie dopiero, gdy związek się rozpada. Niestety, może być za późno na uratowanie więzi, lecz czasami jest szansa na ocalenie swojej miłości. Właśnie takie sytuacje uczą nas kochać. Dostrzegamy błędy, jakie popełniliśmy i staramy się w przyszłości ich uniknąć.
Następną cechą ludzi o dobrym sercu, jest umiejętność wybaczania. Są jej dwie zalety. Jedną z nich jest świadomość, że być może osoba, którą kochamy, a zostaliśmy przez nią skrzywdzeni, będzie potrafiła się zmienić. Miłość łącząca te osoby stanie się jeszcze silniejsza. Drugą zaletą wybaczania jest nasz wewnętrzny spokój. Jeśli kochana osoba zrobiła nam coś złego, wtedy mózg podpowiada nam, żeby nie wybaczyć, a serce wręcz przeciwnie. Gdy pokierujemy się tym, co mówi serce, uspokoimy samych siebie. Gdy będziemy potrafili żyć z osobą, która przysporzyła nam bólu i zapomnimy o błędzie, jaki popełniła, być może spędzimy z nią resztę swojego życia, ciesząc się każdym wschodem słońca.
Jestem przekonana, że właśnie umiejętności kochania i wybaczania są najprzydatniejszymi umiejętnościami, jakie każdy człowiek powinien posiadać. Niesienie miłości drugiej osobie i dar wybaczania mają ze sobą wiele wspólnego. Jak powiedział kiedyś papież Jan Paweł 2 : „Co to znaczy kochać? To znaczy wybaczać i prosić o wybaczenie”.
4 3 4
2009-09-13T19:29:18+02:00
Porozumiewanie sie jezykami ludzi i aniolow, dar prorokowania, znajomość wszystkich tajemnic, posiadanie ogromnej wiedzy i wszelkiej możliwej wiary, rozdanie całego majątku ubogim, wystawienie ciała na spalenie. ;)
16 3 16