BEZ PRZEPISYWANIA Z NETA BO ZGŁOSZE, ŁADNIE UBRANE W CAŁOŚĆ wypracowanie na temat bł.laury vicuny w nim ma być:
1.jakiś wstęp
2.jej życiorys <cała historia>
3.czego jest patronką
4. zakończenie< czyli dlaczego chce to imie , np. byłam poruszona całą historią coś w tym stylu i dlaczego własnie ją wybrałam , co chce przekazać>
daje wam wolną rękę < wybiore najlepszą.;))

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T22:59:08+01:00
Błogosławiona Laura Vicuna

urodziła się 5 kwietnia 1891 roku w stolicy Chile Santiago.
Jej ojciec był zawodowym żołnierzem, pochodził ze szlachetnego rodu, po zamieszkach w których brał udział był zmuszony opuścic kraj jako wygnaniec. z żoną Mercedes i maleńką córeczką Laurą udał się w góry Andy, w których zamieszkał tam.
Kiedy Laura miał około trezch lat, po urodzniu się jej młodszej siostry ich ojciec zmarł. Mercedes musiała sama wychować i zajmować się dziećmi, wyjechała dziewczynkami do przygranicznego miasta Las Lajas w Argentynie z ndzieją znalezienia pracy. Poznała Manuela Mora, właściciela dużego gospodarstwa rolnego z którym zamieszkała.
Kiedy Laura miała osiem lat matka wysłala ją i jej siostrę do kolegium Córek Maryi Wspomożycielki.Laura Cieszyła się bardzo dobrą opinią tak u wychowawczyń, jak i u koleżanek. nie sprawiała żadnych problemów wychowawczych, dobrze się uczyła. w wieku dziesięciu lat dziewczynka przyjęła pierwszą komunię św. Wówczas jej matka przyjechała na tę uroczystość, jednak nie przyjęła Komunii co sprawił Laurze przykrość.
Z czasem zaczęła marzyć o tym by zostać siostrą zakonną.W wakacje 1902 roku Manuel Mora zachował się brutalnie wobec dorastającej już Laury. Z pomocą matki Laura obroniła się.
Po otrzymaniu sakramentu bierzmowania w 1902, prosiła o przyjęcie do postulatu sióstr salezjanek. Jej prośba nie została pozytywnie rozpatrzona. Wówczas złożyła prywatne śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
Wkrótce Laura zachorowała, umarła 22 stycznia 1904 roku..
3 września 1988 r. Jan Paweł II beatyfikował Laurę.
Podczas beatyfikacji Jan Paweł II powiedział o Laurze:
"W swoim młodym wieku Laura zrozumiała doskonale, że sensem życia jest poznać i ukochać Chrystusa. Zrozumiała, że tym co się liczy, jest życia wieczne i ofiarowała swoje życie za życie matki. Jej życie było poematem czystości, ofiary i miłości."

Na grobie Laury widnieje napis: "Życie jej było poematem czystości, miłości i ofiary wobec matki".

Jest patronka: rozbitych rodzin i skłóconych małżeństw

Wybrłam ją na patronkę, ponieważ spodobał mi się jej życiorys, życie poświęcone Bogu a co najważniejsze jej podejście do grzechu, czystości..