Odpowiedzi

2009-12-19T18:43:57+01:00
Nazywam się Ateena.jestem boginią mądrości.moim ojcem jest władca wszystkich bogów czyli Zeus.jestem jego ulubioną córką i jeszcze nikomu niedawa ł posługiwac się swoją straszliwa bronią tylko mnie czasami pozwala jestem z siebie dumna że jestem jego córką.
2009-12-19T18:44:30+01:00
Nazywam się Demeter. Jestem córką Kronosa i Rei. Posiadam liczne rodzeństwo. Mam dwie sisotry : Herę i Hestię oraz trzech braci Hadesa, Posejdona i Zeusa, który jest ojcem moich dwóch córek. Moje córki nazywają się Persefona i Hekate. Jestem uznana za boginię płodności, rolnictwa i urodzaju. Nazywają mnie : Matką Bożą i Panią Obfitości. Moim atrybutem jest kłos zboża.
Na moją cześć odbywają się misteria eleuzyjskie. Obdarzam ateńczyków umiejętnością uprawy roli o odprawiania misteriów.
2009-12-19T18:59:53+01:00
Nazywam się Antygona. Jestem córką Edypa (syna, partnera i kochanka Jokasty) Czuję się zrozpaczona; straciłam brata. co gorsza Kreon zabronił mi go pochowac, gdyż Polinejkes dopuścił się zdrady sprowadzając obce wojska na nasz teren. Ja nadal kocham go tak samo; w końcu to mój brat. Nie mogłabym pozwolic jego ciału gnic na moich oczach i byc pokarmem dla zwierząt; a duszy skazac na potępienie bogów. Powinnam jeszcze przekonac do tego moją siostrę, Ismenę. Choc ona pewnie nie jest w stanie zdobyc się na to. Gardzę nią. Podobnie jak Kreonem. Zrobię symboliczny pogrzeb nawet, jeśli zapłacę za to życiem.