Temat do wyboru...
1. Czy wspolczesnie istnieja wzorcy osobowe? Jesli tak omow je i wyraz swoja opinie.
2. Czy w dzisiejszym swiecie mozemy spotkac ludzi ktorzy kieruja sie w swoim postepowaniu etyka rycerska? Opowiec, przytaczajac kakretne przyklady.

Jak najdluzsze zeby bylo!!!
Poczebne na teraz!!!
Z gory dziekuje:))

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-19T19:12:57+01:00
1.
Współcześnie istnieją wzorce osobowe, jednak nie jest ich wiele. Według mnie, jedną z największych osób, na których warto się wzorować, był Papież Jan Paweł II. Nie potępiał on nikogo, kochał wszystkich ludzi. Potrafił nawet przebaczyć zamachowcy, który usiłował go zabić. Szanował wszystkich ludzi, inne religie świata, jednak mimo wszystko chciał, by ludzie byli jednością. Bardzo kochał dzieci. Wyniósł na ołtarze bardzo wielu ludzi. Był bardzo dobrym, mądrym człowiekiem. Kochał góry, był aktorem i pisarzem. Tak dobrze podołał zadaniu papieża, że po jego śmierci na Placu Świętego Piotra w Watykanie słychać było słowa "Santo Subito" , co oznacza święty natychmiast. Wygłaszał piękne homilie, bardzo wcześnie został wybrany głową kościoła.
Niestety, w dzisiejszych czasach wiele osób, w szczególności i zazwyczaj młodych źle obiera swoje wzory. Naśladują starszych kolegów, którzy nie do końca właściwie się zachowują. Palą papierosy, piją alkohol, a nawet biorą narkotyki. To bardzo źle na nich wpływa, zaczynają się zachowywać nieodpowiednio. Innym przypadkiem może być wzorowanie się na znanych gwiazdach, sławach. Nie zawsze jest to sensowne.