Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość."
1 Kor 13,1-13

Zadanie
... z nich zaś największa jest miłość''
Dlaczego? Jak wytłumaczysz sobie to miejsce miłości w hierachi wartości?

Bardzo proszę o Pomoc. ;)

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-13T20:25:34+02:00
Najważniejszą wartością jest miłość. Jedynie miłość nadaje sens życiu. Dlatego im bardziej zdolni będziemy do miłości i dawania siebie innym, tym bardziej sensowne będzie nasze życie. Tak do końca nie można jej opisać słowami. Zawsze była, jest i będzie w życiu każdego z nas. Zawsze osnuta jest tajemnicą, którą może rozwikłać jedynie osoba kochająca i kochana. Słowa w tym wypadku nic nie znaczą. „Kocham” już dawno przestało mieć wartość dla ludzi żyjących w dzisiejszym świecie. Jednak młodzież zaczyna rozumieć, że słowa mają wielką cenę. W końcu kochać to dzielić się radością tu i teraz… a ludziom coraz częściej potrzeba szczęścia. Sprawia, że paleta barw nie ogranicza się do wszystkich odcieni szarości, ale wręcz tryska przepychem kolorów. Sprawia, że unosimy się trzydzieści centymetrów ponad chodnikami. Sprawia, że Ziemia się obraca. Jest motorem napędowym całego świata i dlatego dla mnie jest najważniejszą wartością.
8 4 8
2009-09-13T20:33:11+02:00
Miłość to największy dar ponieważ dzięki niemu
kochany Boga ,ludzi przyjaciół itp. Gdybyśmy nie mieli nadziei to i tak moglibyśmy kochać . tak samo gdybyśmy nie wierzyli .
Miłość soi na czele hierarchii kto mógłby żyć bez miłości choćby do rodziny .
2 2 2
2009-09-13T20:43:58+02:00

Wiara nadzieja miłość 3 bardzo ważne dla człowieka wartości z kturych najwarzniejsza jest miłośc. warznym pytaniem jest jednk dlaczego to miłośc w śrud tych wartości jest najwarzniejsza? na to pyt. sprubuje sobie odpowiedzieć.
moim zdaniem jest tak dlatego ze miłośc jest niezwykłym uzcuciem, pieknym a gdy prawdziwym ruwniez trwałym. tymczasem wiara czyli jakaś religia moze sie zmieniać nadzieja gasnąć lecz prawdziwa miłość nie,
3 2 3