Odpowiedzi

2009-12-19T20:46:16+01:00
Przedstawiciele sanktuariów maryjnych Europy, zaangażowani w projekt 'Sieć Maryjna Europy', spotkają się na Jasnej Górze w dniach 9-12 września br. Projekt ten otwarty jest na przyłączanie się nowych sankturiów. Sieć Maryjna Europy powstała w 2003 roku. Otrzymała swoją zachętę do powstania z Rzymu. Mediatorzy sanktuariów, członków Sieci spotykają się raz w roku nie tylko dla lepszego poznania, ale, co ważniejsze, aby lepiej zrozumieć oczekiwania milionów ludzi, którzy odwiedzają dziś sanktuaria.

Człowiek współczesny jest pielgrzymem. Podróżuje. Jeździ. Ale pielgrzym potrzebuje punktów orientacyjnych. W pustyni musi wiedzieć, gdzie są ujęcia wody - oazy.

Dotyczy to wszystkich chrześcijan, jak i jego towarzyszy. Dlatego dla pielgrzyma są wciąż bardzo ważne sanktuaria. Są one jak oazy spokoju w świecie bałaganu i duchowej jałowości. Każde sanktuarium ma swoją specyfikę, łaskę, błogosławieństwo. Z drugiej strony, to dzięki sanktuarium, pielgrzym zostaje uzbogacony duchowo.

'Sieć Maryjnych Sanktuariów' łączy ze sobą dwadzieścia świątyń. Na wzór tajemnic różańcowych. Wiele z nich znajduje się na ziemiach zza dawnej "żelaznej kurtyny".

Prawie wszystkie kraje są reprezentowane w Radzie Europejskiej Sieci Maryjnej. W każdym kraju zostało wybrane sanktuarium, które ludzie uznają za najważniejsze.

Pod różnymi nazwami, Maryja jest czczona we wszystkich krajach, w różnym stopniu, we wszystkich wyznaniach chrześcijańskich.

Sieć Maryjna Europy powstała w 2003 roku. Otrzymała swoją zachętę do powstania z Rzymu.

Mediatorzy sanktuariów, członków Sieci spotykają się raz w roku nie tylko dla lepszego poznania, ale, co ważniejsze, aby lepiej zrozumieć oczekiwania milionów ludzi, którzy odwiedzają dziś sanktuaria.

W roku 2003 sanktuarium maryjne w Lourdes we Francji, jako pierwsze zorganizowało spotkanie, otwierając czas prawdziwej komunikacji między sanktuariami.


To się na pewno przyda. ; )
1 5 1