Referat na wybrany temat:
1)Kariera zawodowa czy szczęście rodzinne? Czy wybór jednego jest rezygnacją z drugiego?
2)Jak oceniasz przemiany we współczesnym kościele?Czy jest on przestarzały,pasujący do rzeczywistości czy też liberalny?
3)Jestem człowiekiem sumienia-czy głos mojego duchowego doradcy jest dla mnie ważny i jak wpływa na moje postępowanie?

Nie z neta!:)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T21:28:36+01:00
Napiszę na 1
Zarówno jak i kariera zawodowa tak i rodzina jest w życiu ważna. Dylemat przychodzi gdy te dwie ważne rzeczy zaczynają ze sobą konkurować, blokować się nawzajem. Z każdej sytuacji jest więcej niż jedno wyjście, więc nie należy od razu z czegoś rezygnować. Oczywiście rodzinę i jej szczęście powinno stawiać się na pierwszym miejscu. Kariera zawodowa też jest ważna, chociażby ze względu na środki materialne, które w dzisiejszych czasach są niezbędne do życia. W niczym jednak nie należy przesadzać. Powinno ograniczać się pracę gdy koliduje z rodziną. Wiele rodzin decyduje się na podział rodziny, gdy jedno lub dwoje rodziców wyjeżdża zostawiając dzieci pod opieką drugiego małżonka lub innych osób. Ale czy to naprawdę konieczne? Czy nie dałoby się tego uniknąć? Czy to tylko chęć wzbogacenia się? Dzieci bez rodziców, lub z rodzicami którzy zbyt wiele pracują i nie mają dla nich czasu popadają w złe towarzystwo poszukując kogoś kto zainteresuje się nimi, niedopilnowane robią różne rzeczy, których mogą żałować, często opuszczają się w nauce, tęsknią za rodzicami co powoduje ich złe samopoczucie, a samotnie wychowujące matki często nie mogą zapanować nad pociechami, szczególnie tymi dorastającymi. Nigdy nie należy z niczego rezygnować, należy przemyśleć wszystkie za i przeciw, wszystkie rozwiązania, a potem podejmować decyzje.Trochę bardziej punkt filozoficzny, ale z tego religijnego (bo skoro to na religie, to podejrzewam, że o taki chodzi) nie umiem, bo na nią nie chodzę.
  • Użytkownik Zadane
2009-12-19T21:31:43+01:00
1.
Pewna piosenkarka zaszła w ciazę i urodziła ślicznego dzidka. Nie wiedziała jednak jak połączyć życie zawodowe z prywatnym. ostanowiła iż w pierwszym roku życia dziecka będzie się nim opiekowała lae potem dziecko na 3-5 dni będzie z tatą. według mnie wybór życia rodzinnego lub kariery zawodowej nie jest rezygnacją z drugiej rzeczy.

to na 100% dobrze miałam toi dostałam 6