Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T23:07:47+01:00
Ponieważ święta Laura była w mojej ocenie osobą wyjątkową, wartą naśladowania. Poprzez modlitwe sprawila, ze jej matka zmieniła swoje życie, stając sie czlowiekiem dobrym, wierzacym. Laura bardzo się poświęciła, oddając za to swoje życie. Uważam, że to piękny uczynek, św Laura była wyjątkową osobą.
17 2 17
  • Użytkownik Zadane
2009-12-19T23:09:04+01:00
święta Laura j est patronka: rozbitych rodzin i skłóconych małżeństw.Wybrłam ją na patronkę, ponieważ spodobał mi się jej życiorys, życie poświęcone Bogu a co najważniejsze jej podejście do grzechu, czystości.. i wielu innych rzeczy
67 4 67
2009-12-19T23:09:11+01:00
Błogosławiona Laura Vicuna

urodziła się 5 kwietnia 1891 roku w stolicy Chile Santiago.
Jej ojciec był zawodowym żołnierzem, pochodził ze szlachetnego rodu, po zamieszkach w których brał udział był zmuszony opuścic kraj jako wygnaniec. z żoną Mercedes i maleńką córeczką Laurą udał się w góry Andy, w których zamieszkał tam.
Kiedy Laura miał około trezch lat, po urodzniu się jej młodszej siostry ich ojciec zmarł. Mercedes musiała sama wychować i zajmować się dziećmi, wyjechała dziewczynkami do przygranicznego miasta Las Lajas w Argentynie z ndzieją znalezienia pracy. Poznała Manuela Mora, właściciela dużego gospodarstwa rolnego z którym zamieszkała.
Kiedy Laura miała osiem lat matka wysłala ją i jej siostrę do kolegium Córek Maryi Wspomożycielki.Laura Cieszyła się bardzo dobrą opinią tak u wychowawczyń, jak i u koleżanek. nie sprawiała żadnych problemów wychowawczych, dobrze się uczyła. w wieku dziesięciu lat dziewczynka przyjęła pierwszą komunię św. Wówczas jej matka przyjechała na tę uroczystość, jednak nie przyjęła Komunii co sprawił Laurze przykrość.
Z czasem zaczęła marzyć o tym by zostać siostrą zakonną.W wakacje 1902 roku Manuel Mora zachował się brutalnie wobec dorastającej już Laury. Z pomocą matki Laura obroniła się.
Po otrzymaniu sakramentu bierzmowania w 1902, prosiła o przyjęcie do postulatu sióstr salezjanek. Jej prośba nie została pozytywnie rozpatrzona. Wówczas złożyła prywatne śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
Wkrótce Laura zachorowała, umarła 22 stycznia 1904 roku..
3 września 1988 r. Jan Paweł II beatyfikował Laurę.
Podczas beatyfikacji Jan Paweł II powiedział o Laurze:
"W swoim młodym wieku Laura zrozumiała doskonale, że sensem życia jest poznać i ukochać Chrystusa. Zrozumiała, że tym co się liczy, jest życia wieczne i ofiarowała swoje życie za życie matki. Jej życie było poematem czystości, ofiary i miłości."

Na grobie Laury widnieje napis: "Życie jej było poematem czystości, miłości i ofiary wobec matki".

Jest patronka: rozbitych rodzin i skłóconych małżeństw

Wybrłam ją na patronkę, ponieważ spodobał mi się jej życiorys, życie poświęcone Bogu a co najważniejsze jej podejście do grzechu, czystości..

licze na naj... pozdro (;
81 3 81