Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T10:23:48+01:00
Człowiek uzaleznia się od środków psychoaktywnych i popada w nałogi z różnych powodów.Przyczyny te to barzdo często brak akceptacji ze strony rówieśników,wśród kolegów i koleżanek,czy też w rodzinie.Środki psychoaktywne po które sięgają działają głównie na ośrodkowy układ nerwowy,wpływając na stan psychiczny człowieka,poprawiając jego samopoczucie.
Do środków tych zaliczamymin.alkaloidy,leki psychotropowe,narkotyki i alkohol.Bardzo często uzależnienie wiedzie do nałogu,z którego nie każdy jest w stanie samodzielnie wyjśc.
Nadużywanie leków zatruwa nasz organizm,powodując często zmiany nieodwracalne,i powodują skutki uboczne niszcząc serce,nerki czy wątrobę.
Narkomania również jest nałogiem,który bardzo mocno uzależnia.Dla narkomana przestają się liczyc przyjaciele,rodzina,szkoła,praca,a jedynie to by móc przyjąc kolejną dawkę cudownego "leku"na jego troski i zmartwienia.
Jeśli więc porównamy powody dla których ludzie sięgają po różne środki ze skutkami,które je powodują to stwirdzimy,że tak naprawdę to nie problemy,lecz brak umiejętności radzenia sobie z nimi są przyczyną chronicznego,negatywnego stresu,które kolei prowokują by sięgnąc po środki psychoaktywne.
Warto więc nauczyc się rozwiązywac problemy,z którymi spotykamy się na co dzień.Oczywiście nie jest to łatwe,ale warto próbowac,i nikt nie mówi o tym by zmieniac swoją osobowośc i unikac sytuacji stresowych,lecz by pobudzac się do konstruktywnego działania.