Odpowiedzi

2009-12-20T10:13:49+01:00
"Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" to historia czworga rodzeństwa, które odnajduje tajemnicze państwo zamieszkałe przez mityczne stworzenia i mówiące ludzkim głosem zwierzęta. Niestety bajkową krainą od stu lat rządzi zła Czarownica, która spowiła Narnię wieczną zimą. Ocalenie mogą przynieść tylko dzieci. Nie będzie to jednak łatwe. Braci i siostry czeka walka nie tylko z potworną armią Czarownicy, lecz również z własnymi słabościami, lękami i wątpliwościami.

Film, jak przystało na prawdziwą baśń, to jednak nie tylko magia i dziwne stwory, lecz przede wszystkim życiowe prawdy i mądrości. Dzięki przygodom w Narnii, dzieci - zarówno te na ekranie, jak i te przed nim - dowiadują się jak ważne są zaufanie, honor i lojalność. Odkrywają także, że zło i zawiść pokonać może wyłącznie dobro i bezinteresowność.
3 5 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T10:55:35+01:00
Piotr,Zuzanna, Edmund i Łucja podczas nalotów na Londyn zostały wywiezione na wieś, do domu Profesora.Następnego dnia zaczeły zwiedzać dom.W jednym pokoju stała tylko szafa, bardzo stara.Zainteresowała ona Łucję, która weszła do środka w głąb szafy. Za furtami nie było ściany , dziewczynka znalazła się w środku lasu. W oddali zobaczyła światło , okazało się ,że była to latarnia. Tu spotkała pół człowieka, pół kozła. Był to faun.
Faun poraz pierwszy widział człowieka a nazywał sie Tumnus, kraj zaś nosił nazwę Narnia. Faun opowiada dziwczynce ,że musi porywać i oddawać dzieci złej Białej Czarownicy ale tak polubił Łucję ,że każe jej szybko uciekać do szafy. Po powrocie okazuje się , że nikt nie zauważył jej nieobecności. Dzieci nie wierzą w jej opowieści. Po paru dniach bawią się w chowanego. Edmund , widząc wchodzącą do szafy Łucję , wchodzi tam za nią. Nagle okazuje się , że jest w lesie.Wołał siostrę ale nie odpowiadała nagle zobaczył zaprzężone sanki w dwa renifery ze złotymi rogami. W saniach siedziała Królowa Narni. Królowa zaprasza zmarzniętego chłopca do sań i okrywa go futrem. Chłopiec w zamian za ptasie mleczko obiecuje przyprowadzić do niej swoje rodzeństwo. Wracają do pokoju. Po pewnym czasie przyjeżdżają turyści dzieci chowają się przed nimi w szafie gdzie znowu okazuje się , że są w lesie idą do domu Fauna a na miejscu okazuje się ,ze Fauna zabrała zła królowa za to że pomagał ludziom . Dzieci chcą Mu pomóc . Liczą na pomoc Aslana, Króla puszczy. On może uratować Fauna i nadejście da początek wiosny. W czasie rozmowy z panią Bobrową znika Edmund. Poszedł do Białej Królowej poinformować Ją ,ze ma przybyć Aslan. Królowa zaprzegła sanie i pojechała do Narni a Edmund zamiast obiecanego ptasiego mleczka dostał wodę i chleb. Bardzo marzł. Dzieci w tym samym czasie doszły do Kamiennego stołu gdzie ujrzał Aslana otoczonego tłumem nimf leśnych i wodnych. Tymczasem Czarownica i karzeł naradzają się wiedzą , że dopóki mają Edmunda przepowiednia się nie spełni o zajęciu przez rodzeństwo czterech tronów , ale w tej chwili przywiązanego do drzewa chłopca urotawały jednorożce, jelenie, centaury i ptaki.Zaprowadzili chłopca do obozu. Edmund po rozmowie z Aslanem bardzo się zmienia. Lew udaje się na spotkanie z Czarownicą gdzie oddaje życie za chłopca. A Edmund zostaje uwolniony. Kamienny stół pęka a Aslan znika.Dziewczynki bardzo płakały ale nagle zobaczył jeszczę większy stół i większego Aslana..Dziwczynki po wielkiej radości wdrapały się na grzbiet Aslana i przeskoczyły dziedziniec Czarownicy. Aslan ożywił wszystkich zkamieniałych i wyruszyli razem na bitwę . W bitwie Czarownica została pokonana dzięki Edmundowi. Aslan powołał go na swojego rycerza. Następnego dnia dzieci zostały ukoronowane i zasiadły nz czterech tronach Ker-Paravelu. Nowi królowie sprawiedliwie rządzili teraz Narnią. Po pewnym czaie kiedy ruszają w pościg za białym jeleniem napotykają drzewo z żelaza po dotknięciu go przypominają sobie co się stało i wracają do starej szafy . Potem wszystko opowiadają Profesorowi . Profesor ich ostrzega aby nie wracały już do Narni..........
2 5 2