Wypracowanie 200słów
Czy w XXI w możba zyć tak, jak żył św. Franciszek?
A może to za duże wyżeczenie dla wspólczesnego człowieka?
Przedstaw swoją opinie wraz z uzasadnieniem w formie wypracowania (ok 200-250 słów)

A więc prosze o napisanie takiego oto wypracowania ;) na poziomie trójkowego ucznia klasy pierwszej technikum , niezbyt "zakłopotanym językiem" :P

Najlepiej zeby było troszke wspomniane i porównane do czynów św Aleksego
3 akapity
Nie sciągniete z żadnej strony z Internetu!!! To ważne!!!
czas do niedzieli wieczór

1

Odpowiedzi

2009-12-20T11:24:34+01:00
Św. Franciszek Został Świętym przez swoje czyny, swoje piękne życie którym dawał świadectwo Boga. Oddał wszystkie swoje rzeczy i rozpoczną życie pokutnika, które dawało mu wielką radość i nadzieję na życie wieczne przy Bogu. Wszystko co zarabiał oddawał biednym, a sam pokutował aby jego dusza została zbawiona, i dzięki temu został Świętym.

Teraz Pytanie, Czy w dzisiejszych czasach można żyć jak Św. Franciszek? Moim zdanie można i jest wielu żyjących jak On. Ale niestety prawo nie jest po ich stronie, i większość ludzi uważa takich ludzi za szaleńców, którzy powinni się leczyć a nie chodzić po ulicach. Tacy ludzie w dzisiejszych czasach to rzadkość ale są i chcą nieść dobro, którego w 21w. baruje. Wiadomo że taka postawa jest trudna dla człowieka normalnego więc większość kapłanów mówi że jest to łaska Boża którą dostają nieliczni, no i jest ich nieliczna garstka którą powinniśmy szanować a nie uważać za szaleńców... Podam może przykład Św. Aleksa który miał postawę podobną do Św. Franciszka i jałmużnę jaką dostał rozdawał i zatrzymywał dla siebie tylko minimum jakie było mu potrzebne do przeżycia, choć Św. Aleksy nie żył w 21w. to pokazuje że tacy ludzie jak Św. Franciszek byli, są i będą.

Te Argumenty są moim zdanie wystarczające aby potwierdzić to że człowiek 21w. jest naprawdę zdolny do postawy Św. Franciszka i gotowy do poświęcenia w niesieniu dobra dla ludzi słabszych, biedniejszych którzy potrzebują pomocy.