Bardzo ważne :D ,musze to oddać dzisiaj o 17.00

Napisz kartkę z pamiętnika Tadeusza,językiem starodawnym . - chodzi tutaj o napisanie kartki z pamiętnika Tadeusza na podstawie fragmentu I księgi Pana Tadeusza "Powrót Tadeusza" ,kiedy młody Tadeusz wraca do swojego domu .

1

Odpowiedzi

2009-12-20T10:50:22+01:00
Po tylu latach wkońcu wróciłem do Soplicowa. Szybko pobiegłem do domu, w którym spędziłem swoje dzieciństwo. Zniecierpliwiony szybko wszedłem do domu chcąc się ze wszystkimi przywitać.Długo chodziłem po nim nie mogąc nikogo spotkać, aż w końcu odnalazłem drzwi prowadzące do mojego pokoju. Bardzo się zdziwiłem, ponieważ ta sypialnia wyglądała tak, jakby mieszkała w niej teraz jakaś dziewczyna...
Czy wszyscy już o mnie zapomnieli?
Przez dłuższą chwilę stałem nieruchomo, zastanawiając się nad moim życiem tu spędzonym, nad wszystkimi bliskimi ktorzy ze mną tu mieszkali... nagle przede mną pojawiła sie dzieczyna. Czy to nowa lokatorka mojego pokoju?
Miała na sobie białe ubranie, jasne pokręcone włosy... Niestety twarzy nie zdążyłem zobaczyć, za szybko wybiegła.
Dzien mijał mi szybko. Ciągle myślałem o tym dziwnym spotkaniu. wieczorem na zamku odbyła się uczta. Na salę weszła jakaś piękna, elegancko ubrana kobieta. może to ta sama którą widziałem rano?
Rozmawialiśmy przez całą ucztę o malarstwie, muzyce, rzeźbie...
Tak mnie pochłonęła ta rozmowa, że nawet niezauważyłem jak jest już późno. Grzecznie się pożegnaliśmy. Może się jeszcze kiedyś spotkamy... Przyjemnie minął mi ten dzień.