Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T10:44:58+01:00
Zwierzęta są wykorzystywane w przedstawieniach kabaretowych, na scenie, w telewizji i filmach kinowych produkowanych dla rozrywki jak również w filmie i fotografii dla celów reklamowych. Na poziomie etycznym wykorzystanie zwierząt w reklamie w niektórych przypadkach było krytykowane ponieważ nawet, jeśli nie ma tam rzeczywistego okrucieństwa często zwierzęta są ośmieszane. Metody tresury i warunki, w jakich zwierzęta są przetrzymywane podczas i pomiędzy przedstawieniami są nieodpowiednie. Często usuwa się im zęby i pazury. Szympansy ? wymierający na wolności gatunek, który jest szczególnie chroniony - były wykorzystywane w rozrywce zamknięte w klatkach i jako atrakcja przez fotografów ulicznych na przykład w południowej Hiszpanii, chociaż praktyka ta uległa zmniejszeniu w ostatnich latach. Młode tygryski i lwiątka również wykorzystywane były do tego celu. Zwierzęta często okrutnie cierpią, a porzucane są, gdy stają się zbyt duże by mogły być dalej użyteczne. W pracy filmowej chęć realizmu może prowadzić do okrutnego traktowania lub przypadkowego zranienia, a nawet śmierci wykorzystywanych tam zwierząt. Szczególnie konie narażone są na ryzyko. Wiele filmów fabularnych kręconych jest częściowo lub w całości w krajach gdzie przepisy dotyczące dobra zwierząt są albo nieodpowiednie albo nie przestrzegane.
Czynniki ekonomiczne i konsumpcyjne
W reklamie obecność zwierząt pomaga sprzedać produkt przez efekt rozbawienia lub projekcji szczególnego wizerunku, z którym reklamo twórca chce skojarzyć produkt, tak jak fizyczna siła tygrysa lub szybkość konia. Wykorzystanie tresowanych zwierząt w filmie może być kosztowne, choć równoważone jest skróceniem czasu filmowania.
2009-12-20T10:52:19+01:00
Zwierzęta w cyrku to zły pomysł. Są one więzione i nigdy nie były wypuszczone na wolność, nie poznały przyjemności życia w naturze oraz przebywają w sztucznych warunkach. Zwierzęta są zmuszane do "cyrkowych sztuczek" przy pomocy bicia, poparzeń, głodzenia i strachu. Tresura opiera się zmuszeniu do strachu i posłuszeństwa, np.: są oślepiane, usuwa się im zęby, pazury, stosuje specjalne uprzęże i łańcuchy. Myślę, że jedynym sposobem na ocalenie tych zwierząt jest niechodzenie do cyrku.